Kapitoly z francouzské, italské a české literatury

Kapitoly z francouzské, italské a české literatury - Jiří Pelán | Replicamaglie.com

...y od Jiří Pelán? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst ... „Celý náš moderní svět svými kořeny tkví v renesanci ... ... . 33 prodejen po celé ČR Jiří Pelán, náš přední překladatel a odborník na románské literatury, vydal knižně pod názvem Kapitoly z francouzské, italské a české literatury soubor svých studií, publikovaných časopisecky, ve sbornících, jako doslovy či, v případě eseje o Bohumilu Hrabalovi i monograficky, v letech 1999-2006. Kniha: Kapitoly z francouzské a italské literatury - Jiří Pelán. Fungujeme! ... Kapitoly z francouzské, italské a české literatury ... . Kniha: Kapitoly z francouzské a italské literatury - Jiří Pelán. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otevřeny. ... Kapitoly z francouzské, italské a české literatury 298 Kč Kapitoly z francouzské, italské a české literatury | Jiří Pelán . Kapitoly z francouzské, italské a české literatury | Předkládaný soubor 23 studií je tematicky rozčleněn do 4 oddílů (I.-III.literatura francouzská, italská a česká, IV. literární věda), ale přitom představuje pozoruhodně jednotný celek tím, že se tu na jednotlivých literárních jevech ... Předkládaný soubor 23 studií je tematicky rozčleněn do 4 oddílů (I.-III. literatura francouzská, italská a česká, IV. literární věda), ale přitom představuje pozoruhodně jednotný celek tím, že se tu na jednotlivých literárních jevech, problémech a osobnostech vždy z různých stran osvětlují i některé zásadní, "makrostrukturální" otázky: upřesnění ... Kapitoly z francouzské, italské a české literatury - Jiří Pelán . Předkládaný soubor 23 studií je tematicky rozčleněn do 4 oddílů (I.-III. literatura francouzská, italská a česká, IV. literární věda), ale přitom představuje pozoruhodně jednotný celek tím, že se tu na jednotlivých literárních jevech, problémech a osobnostech vždy z různých stran osvětlují i ... Kapitoly z francouzské, italské a české literatury. Autor: Jiří Pelán Vydavateľstvo: Univerzita Karlova 2006 EAN: 9788024612997. První ze tří oddílů zahrnuje práce věnované francouzské literatuře. čítať viac Kapitoly z francouzské, italské a české literatury. Pelán, Jiří. Mše v soudobé české hudbě. Nedělka, Michal. Proud času. (Stati o Shakespearovi v rámci anglické literatury) Stříbrný, Zdeněk. Studie o sémantizaci formy. Kapitoly z francouzské, italské a české literatury - Jiří Pelán e-kniha . Soubor 23 studií je rozčleněn do 4 oddílů (I.-III. literatura francouzská, italská a česká, IV. literární věda. Prvních 140 stránek v knize Kapitoly z francouzské, italské a české literatury zabírá precizní analýza Putování za příběhem o Svatém Grálu. Jiří Pelán tu detailně rozebírá děj, motivy, formu i historii vzniku a návaznosti všech...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Pelán
DIMENZE
6,15 MB
NÁZEV SOUBORU
Kapitoly z francouzské, italské a české literatury.pdf

POPIS

Předkládaný soubor 23 studií je tematicky rozčleněn do 4 oddílů (I.-III. literatura francouzská, italská a česká, IV. literární věda), ale přitom představuje pozoruhodně jednotný celek tím, že se tu na jednotlivých literárních jevech, problémech a osobnostech vždy z různých stran osvětlují i některé zásadní, "makrostrukturální" otázky: upřesnění tradičních definic (kurtoazní láska apod.), celková charakteristika epochy nebo směru, hranice a přechody mezi jednotlivými estetickými systémy (např. manýrismus - baroko, klasicismus - romantismus - biedermeier - realismus).Prvníze tří oddílů zahrnuje práce věnované francouzské literatuře. Po studii o vývoji motivu svatého grálu ve francouzské středověké artušovské literatuře jsou do něho zařazeny studie věnované Raymondu Queneauovi a Samuelovi Beckettovi, dvěma osobnostem, jež výrazně ovlivnily tematické volby a narativní postupy moderní prózy. Druhý oddíl soustřeďuje práce italianistické. První studie je věnována nejvýznamnějšímu zjevu romantické periody Giacomu Leopardimu, v následující stati je zvažována možnost aplikace slohového označení “biedermeier” na italský materiál, dvě závěrečné studie analyzují na příkladu krepuskolárních básníků a marinettiovského futurismu italskou cestu k avantgardnímu modernismu. Do třetího oddílu jsou zařazeny práce komparatistického charakteru, mapující především italsko-české a francouzsko-české literární vztahy (recepce Francesca Petrarky, “marinismus” v české barokní poezii, dandyovská estetika Artuše Breiského), práce věnované českým autorům (Hrabal, Holan) a příspěvky k historii českého překladu. Do posledního oddílu jsou vyčleněny studie věnované výrazným postavám novodobé literární vědy /Leo Spitzer, Tzvetan Todorov, Claudio Magris/.

Chcete si přečíst knihu?Kapitoly z francouzské, italské a české literatury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Pelán. Číst Kapitoly z francouzské, italské a české literatury Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY