Putování po poutních místech Čech, Moravy a Slezska

Putování po poutních místech Čech, Moravy a Slezska - Jiří Šindar | Replicamaglie.com

...moravské církevní provincie v historických hranicích Moravy ... Průvodce po nejkrásnějších místech Čech, Moravy a Slezska ... ... . Kniha podává nutné informace o poutních místech v arcidiecézi olomoucké, diecézi brněnské a ostravsko-opavské, spolu s mapami poutních lokalit a nových kostelů postavených po roce 1989. Tématicky sleduje zakotvení zbožného putování v jednotlivých náboženských naukách. Posluchači jsou seznamováni s tradicemi putování do Jeruzaléma, Říma, Mekky a dalších významných míst. ... Putování po poutních místech Čech, Moravy a Slezska. ... Po nejkrás. místech Čech , Moravy a Slezska | Aukro ... . ... Putování po poutních místech Čech, Moravy a Slezska. Kostelní Vydří: Karmelitánské nakl. 2007, 207 s. Vyučující: Mgr ... Encyklopedie vodních toků Čech, Moravy a Slezska . Unikátní encyklopedie popisuje na 740 stranách v podrobných abecedních heslech 660 vodních toků naší vlasti od těch největších až po pouhé potoky, některé i v délce jen pěti kilometrů. Vítáme Vás na internetových stránkách projektu Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska. Tento projekt připravilo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Hlavním cílem je prezentace historických měst v ČR a jejich aktivit. Pro podrobné informace klikněte na sekci „o projektu". Objednávejte knihu Po nejkrásnějších místech Čech, Moravy a Slezska v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Skvosty Čech, Moravy a Slezska. Kdo napsal knihu Skvosty Čech, Moravy a Slezska? Autorem je Petr David, Vladimír Soukup, Lubomír Čech. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Šindar
DIMENZE
12,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Putování po poutních místech Čech, Moravy a Slezska.pdf

POPIS

Poutní místa znamenají pro věřící duchovní posilu a centra živé víry. Pro nevěřící představují zajímavou historii, skvostnou architekturu a krásnou krajinu. A pro všechny společně jsou svědectvím o kultuře našeho národa. Tak lze ve stručnosti vyjádřit záměr tvůrců dvou oblíbených dokumentárních cyklů, které pod názvem Poutní místa v letech 2002–2006 odvysílala Česká televize. Autorem námětu a režisérem celé série je Jiří Šindar, průvodci diváků na obrazovce se stali herci Josef Somr a Ladislav Lakomý. Tento knižní průvodce po českých, moravských a slezských poutních místech na zmíněný seriál úzce navazuje. Kniha zahrnuje prvních třicet natočených míst a má o něco širší záběr než televizní dokumenty. Základní historickou informaci doplňují pověsti spojené se vznikem té které poutní tradice. Nechybějí tu upozornění na specifika příslušného kraje, kostela, obrazů, studánek, ani příhody, které filmaři zažili při natáčení. Spíše než encyklopedické údaje zajímají autora příběhy lidí, kteří na poutních místech žili, kteří se o ně navzdory mnoha překážkám v nedávné minulosti starali a kteří stojí i nyní u jejich obnovy a rozvoje. Předností knihy je právě vylíčení těchto často bezejmenných lidských osudů z různých koutů naší země, v nichž se prolíná minulost s přítomností, věci vážné a smutné s momenty veselými a šťastnějšími. Publikaci, kterou doprovází množství fotografií, přivítají poutníci, turisté i ti, kdo chtějí lépe poznat krásy naší země nebo hledají dobrý tip na rodinný výlet.

Chcete si přečíst knihu?Putování po poutních místech Čech, Moravy a Slezska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Šindar. Číst Putování po poutních místech Čech, Moravy a Slezska Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY