Etika v ošetřovatelství

Etika v ošetřovatelství - Jana Kutnohorská | Replicamaglie.com

...sné době jediná učebnice etiky, která je svým zaměřením určena pouze studentům ošetřovatelství a zdravotním sestrám ... Skripta - seznam skript ... . Etika zdravotní sestry má řadu odlišností od etiky lékaře, které vyplývají z jejího poslání, kompetencí a měnícího se postavení ve zdravotnickém týmu. V současné době jediná učebnice etiky, která je svým zaměřením určena pouze studentům ošetřovatelství a zdravotním sestrám. Etika zdravotní sestry má řadu odlišností od etiky lékaře, které vyplývají z jejího poslání, kompetencí a měnící ... Etika v ošetřovatelství (Book, 2007) [WorldCat.org] ... . Etika zdravotní sestry má řadu odlišností od etiky lékaře, které vyplývají z jejího poslání, kompetencí a měnícího se postavení ve zdravotnickém týmu. V ošetrovateľstve etika odkrýva profesionálne roviny ošetrovateľskej praxe, ktoré chránia tak sestru, ako aj pacienta (Kozierová et al. 1995, s. 132). V Charte práv pacienta v Slovenskej republike prijatej 11. apríla 2001 jednotlivé práva pacientov v zdravotnej starostlivosti sa zakladajú na práve človeka na ľudskú COVID-19 Resources. Reliable information about the coronavirus (COVID-19) is available from the World Health Organization (current situation, international travel).Numerous and frequently-updated resource results are available from this WorldCat.org search.OCLC's WebJunction has pulled together information and resources to assist library staff as they consider how to handle coronavirus ... bioetika, lékařská etika, zdravotnická etika, etika v ošetřovatelství a deontologie. Pojem morálka je definován jako souhrn zvyků a norem, které představují pravidla lidského jednání. Morálka spoívá ve vnitřní sankci kaţdého jedince. Hodnotí, Etika v sociální práci, v období od 5. do 23. března roku 2012 v Hospici sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích. V hospici jsem většinu svého þasu trávila s klientem v přímé péþi. Denně jsem vykonávala velmi podobné þinnosti, které však byly přizpůsobovány momentálnímu rozpoložení a individuálním potřebám klienta, V současné době jediná učebnice etiky, která je svým zaměřením určena pouze studentům ošetřovatelství a zdravotním sestrám. Etika zdravotní sestry má řadu odlišností od etiky lékaře, které vyplývají z jejího poslání, kompetencí a měnícího se postavení ve zdravotnickém týmu. Etika v ošetřovatelské praxi Grada Publishing, a.s., U Průhonu 22, 170 00 Praha 7 tel.: +420 234 264 401, fax: +420 234 264 400 e-mail: [email protected], www.grada.cz Etika v ošetřo vatelské praxi Etika v pediatrii a pediatrickém ošetřovatelství ... Nové myšlení v ošetřovatelstv...

INFORMACE

AUTOR
Jana Kutnohorská
DIMENZE
11,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Etika v ošetřovatelství.pdf

POPIS

Etika zdravotní sestry má řadu odlišností od etiky lékaře, které vyplývají z jejího poslání, kompetencí a měnícího se postavení ve zdravotnickém týmu. Po prostudování knihy se sestry budou lépe orientovat v problematice ošetřovatelské etiky, budou umět pojmenovat etická dilemata, argumentovat o nich a hledat možná východiska. Kniha jim poskytne vodítko k rozhodování a správnému jednání v nesnadných situacích. Autorka přednáší etiku pro zdravotní sestry na Ústavu ošetřovatelství a porodní asistence LF UP v Olomouci, na Ústavu sociálního lékařství, odd. ošetřovatelství, LF UK v Hradci Králové. Na specifická témata etiky v ošetřovatelství vystoupila na řadě konferenci v ČR i v zahraničí.

Chcete si přečíst knihu?Etika v ošetřovatelství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Kutnohorská. Číst Etika v ošetřovatelství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY