Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona

Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona - Christoph Dohmen, | Replicamaglie.com

..., rakouského judaisty Güntera Stembergera, známého u nás Koupit Koupit eknihu ... Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona ... . Vztah svatých textů Izraele a křesťanského Starého zákona. Kniha je dílem předních současných znalců starozákonní problematiky, rakouského judaisty Güntera Stembergera, známého u nás z jeho světově uznávaného díla Talmud a midraš (Vyšehrad 1999), a německého starozákoníka Christopha Dohmena, profesora Starého zákona na univerzit ě v Řezně. Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona; Hermeneutika židovské Bible ... Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona - Christoph ... ... . Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona; Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona. Christoph Dohmen, Günter Stemberger. Vztah svatých textů Izraele a křesťanského Starého zákona Kniha je dílem předních současných znalců starozákonní problematiky, rakouského judaisty Güntera Stembergera, známého u nás z jeho ... Pojetí dvojí hermeneutiky - židovské Bible a Starého zákona - může tak v křesťanské teologii i ve smýšlení církve dosvědčit, že židovství přísluší jeho práva prvorozeného, a zároveň na základě Písma tváří v tvář židovství vydat počet ze své vlastní, křesťanské víry. ...

INFORMACE

AUTOR
Christoph Dohmen,
DIMENZE
5,65 MB
NÁZEV SOUBORU
Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona.pdf

POPIS

Vztah svatých textů Izraele a křesťanského Starého zákona. Kniha je dílem předních současných znalců starozákonní problematiky, rakouského judaisty Güntera Stembergera, známého u nás z jeho světově uznávaného díla Talmud a midraš (Vyšehrad 1999), a německého starozákoníka Christopha Dohmena, profesora Starého zákona na univerzitě v Řezně. S vysokou mírou erudice, přitom však přístupným a didakticky zdařilým způsobem se zabývají onou nezvykle vnímanou skutečností, že Bible Izraele je svatou knihou dvou rozdílných náboženských systémů. Autoři si rozdělili své části podle náboženského hlediska na shrnutí židovského výkladu Bible a křesťanské hermeneutiky Starého zákona, kniha však nezůstává u izolovaných výkladů dvou odlišných přístupů. Jejím cílem je ukázat podstatné sepětí křesťanského výkladu Bible s židovskou duchovní tradicí. Křesťanská teologie si totiž musí „položit a zodpovědět otázku, proč křesťanské Písmo svaté zahrnuje jako svou první a rozsáhlejší část svatá Písma židovská“, a má důkladně zkoumat povahu a teologické důsledky tohoto prolnutí.

Chcete si přečíst knihu?Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Christoph Dohmen,. Číst Hermeneutika židovské Bible a Starého zákona Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY