Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka

Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka - Josef Förster, | Replicamaglie.com

...níka, ed. Förster Josef - Hošna Jiří, Praha, Karolinum 2007, ISBN 978-80-246-1341-3; Zlámal Bohumil, Příručka českých církevních dějin II ... Nakladatelství Karolinum - Trh knih - můj antikvariát online ... . Doskočil K., Manželství sv. Václava a úcta svatojimramská, Český časopis historický 46 (1940) 201-235. Kupte knihu Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka (Josef Förster) s 16 % slevou za 88 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. Kniha ... Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka ... ... . Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. Kniha: Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka - Josef Förster; Jiří Hošna. Fungujeme! ... germanistiky a teologie na našich vysokých školách. (Život a umučení svatého Jimrama, mučedníka) (Život a umučení svatého Jimrama, mučedníka) Předmětná hesla Jimram, svatý, asi 605-652 Publikace přináší v paralelní česko-latinské verzi první český překlad původní, obtížně čitelné recenze latinského textu legendy o sv. Jimramovi od Arbeona z Freising...

INFORMACE

AUTOR
Josef Förster,
DIMENZE
5,5 MB
NÁZEV SOUBORU
Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka.pdf

POPIS

Publikace přináší v paralelní česko-latinské verzi první český překlad původní, obtížně čitelné recenze latinského textu legendy o sv. Jimramovi od Arbeona z Freisingu (8. stol.) s komentářem a úvodní studií. Arbeonovo místo v dějinách literatury je významné dvěma závažnými skutečnostmi. Jednak má své zakladatelské místo v dějinách evropské středolatinské literatury – její autor je prvním spisovatelem na německém území, který je znám svým jménem. Jednak má velký význam pro české kulturní, zvláště literární dějiny. Arbeonova legenda sloužila jako předloha pro sepsání našich nejstarších václavských a ludmilských legend, jak bylo dokázáno v posledních desetiletích nejprve německou medievalistikou. Text je klíčovým svědkem doby, kdy se rodila podoba křesťanské střední Evropy, jak v podstatě trvá dodnes, jejíž vznik však v žádném případě nebyl samozřejmostí. Kniha vychází vstříc studentům a vyučujícím starší české literatury, medievalistiky, germanistiky a teologie na našich vysokých školách.

Chcete si přečíst knihu?Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Förster,. Číst Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY