Od Eróta k filosofii: Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii

Od Eróta k filosofii: Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii - Tomáš Hejduk | Replicamaglie.com

...vztahy sociální Tomáš Hejduk - Od eróta k filosofii ... Přírůstky - Úvod | Studijní a vědecká knihovna v ... ... . Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii. 135x200 mm, brož. 224 stran, 16 stran barevných příloh. cena 240,- Kč. Předkládaná práce uvádí do Sókratova filosofování prostřednictvím zkoumání pojmů erós a filia, jak je chápal Sókratés a jeho doba. Hejduk, Tomáš, Od Eróta k filosofii: Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii, [From Eros to philosophy: a study in Eros with regard to Socrates' philosophy] Hradec Králové (Pavel Mervart) 2007, 222 s. ISBN 978-80-86818-50-4. zajiskřilo správné řešen ... Sókratés, 469 př. Kr.-399 př. Kr. | Knihy.ABZ.cz ... . ISBN 978-80-86818-50-4. zajiskřilo správné řešení a konečně k tomu, aby se naklonil v duchu nálezu k činu. Bez oboustranné otevřenosti to nejde. ... Ne nadarmo se od blízkých partnerů očekává a vyžaduje otevřenost ... Tomáš Hejduk v knize Od Eróta k filosofii. Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii. Červený Kostelec: Pavel ... Erotém se zabýval ve svých dílech antický filosof Platón a k lásce se vyjadřuje také ... Od Eróta k filosofii: Studie o Erótu se zřetelem k Sokratově filosofii. Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2007, s. 44. 4 Tamtéž, s. 45. ... který se od předchozích forem lásky líší je agapé. Jaký je Od Eróta k filosofii - Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii Tomáš Hejduk. 216 Kč ... Tomáš Hejduk: Od Eróta k filozofii, Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii, Pavel Mervart, Červený Kostelec, 2007. 12. Kurt Rudolph: Gnóze, Podstata a dějiny náboženského směru pozdní antiky , Vyšehrad, Praha, 2010. Ordo amoris jako princip rozumění se zřetelem k hermeneutické problematice jazyka a řeči. Autor: Eduard Roreček - Číslo: 2008/4 (Studie) Láska a poznání v jednotě ordo amoris. Člověk nepozná nic, co nemiluje, a čím hlubší a úplnější má být poznání, tím pevnější, silnější a živější musí být láska, ano vášeň...

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Hejduk
DIMENZE
10,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Eróta k filosofii: Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii.pdf

POPIS

Předkládaná publikace uvádí čtenáře do Sókratova filosofování, konkrétněji zkoumá Sókratovo chápání pojmů erós a filia. Jedním z hlavních počinů práce je vysvětlení rozdílů v chápání eróta a filie na pomezí polí konvenčních a filosofických, vysvětlení, jak používání výrazu erós v kontextu Sókratovy filosofie komplikuje tradiční schémata žití, například typu soutěže s nulovým součtem či jednoduché asymetrie erotických vztahů. Celá práce poukazuje na smysluplnost snahy chápat Sókratovu filosofii z eróta, k němuž se opakovaně hlásí.

Chcete si přečíst knihu?Od Eróta k filosofii: Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Hejduk. Číst Od Eróta k filosofii: Studie o Erótu se zřetelem k Sókratově filosofii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY