Clash: Smrt nebo sláva

Clash: Smrt nebo sláva - Pat Gilbert | Replicamaglie.com

... : 14x: 4 Smrt nebo sláva. GLIBERT Pat. Info: Volvox Globator, 2007 (1) - váz, 470 str ... Kamil Petruška | Facebook ... . Z angl. přel. M. Židův EAN: 9788072076628 Clash Smrt nebo sláva. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Clash smrt nebo sláva 5 hodin. Spár stříbrného sokola 6 hodin. Vražda v La M ... Clash : smrt nebo sláva - ResearchGate ... . ... Clash smrt nebo sláva 5 hodin. Spár stříbrného sokola 6 hodin. Vražda v La Mutu 6 hodin. Čestný nepřítel 6 hodin. Královská krev. 6 hodin. Správce impéria Císa ... Clash: Smrt nebo sláva . Rozhoupané rytmy The Clash pronikly v osmdesátých letech i do ČR, kde dívčí skupina Panika roztancovávala davy s vydařenou coververzí songu The Guns of Brixton, s textem Jana Maxy a názvem Brixton. A předloni vyšla v nakladatelství Volvox Globator kniha Pata Gilberta s názvem Clash: Smrt nebo sláva. Abstract. This article focuses on the roots and ideological sources of the Czechoslovak skinheads. It describes the development of this subculture from the 1980s until the end of the joint Czechoslovak state. Rozhoupané rytmy The Clash pronikly v osmdesátých letech i do ČR, kde dívčí skupina Panika roztancovávala davy s vydařenou coververzí songu The Guns of Brixton, s textem Jana Maxy a názvem Brixton. A předloni vyšla v nakladatelství Volvox Globator kniha Pata Gilberta s názvem Clash. Smrt nebo sláva. V refrénu říká, že cokoli se stane, ať už smrt nebo sláva, bude to jen další (mediální) příběh, který jsou tisíce. Ve slokách vyjadřuje Joe své myšlenky, v závěrečné pasáži pak myšlenky médií a nahrávacích společností... Jones po odchodu z Clash založil Big Audio Dynamite, Strummer kapelu Latino Rockabilly War. The Clash byli vedle Sex Pistols nejdůležitější punkovou skupinou. „Z politického hlediska měli seismický dopad," píše publicista Pat Gilbert v knize Clash, Smrt nebo sláva. Joe v písni ukazuje zkomercionalizování punku na sklonku 70. let. V refrénu říká, že cokoli se stane, ať už smrt nebo sláva, bude to jen další (mediální) příběh, který jsou tisíce. Ve slokách vyjadřuje Joe své myšlenky, v závěrečné pasáži pak myšlenky médií a nahrávacích společností... Four Horsemen Podobný názor má i rocková publicistka Caroline Coon v knize Pata Gilberta Passion Is A Fashion, The Real Story Of The Clash (Clash - Smrt nebo sláva): „Pociťovala ...

INFORMACE

AUTOR
Pat Gilbert
DIMENZE
11,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Clash: Smrt nebo sláva.pdf

POPIS

Z londýnské punkové scény konce 70. let vzešla jediná celosvětově úspěšná kapela s miliony prodaných desek, The Clash. Muzika, kterou hráli – směsice punk rocku s reggea, ska, funku, jazzu, soulu i hip-hopu – odrážela neklid své doby: zklamání ze selhání kulturní revoluce 60. let, zájem o sociální problémy či fascinaci světovými událostmi. Gilbertova kniha nabízí pohled na celou řadu hlavních aktérů – spolupracovníků, producentů, přátel i fanoušků, ale především vypovídá o členech The Clash. Poprvé tak lze nahlédnout do zákulisí jejich desetileté dráhya zevrubně se seznámit se všemi událostmi spojenými s děním v kapele od jejího počátečního působení na londýnské punkové scéně až po její definitivní rozpad a předčasnou smrtí Joea Strummera, stejně jako s osudy dalších protagonistů klasické sestavy, Micka Jonese, Paula Simonona a Toppera Headona. Autor popisuje jejich složité vztahy, které nakonec vedly až k dramatickému odchodu bubeníka Headona a posléze i kytaristy Micka Jonese; všímá si také většinou přehlíženého manažera Bernieho Rhodese, jednoho z největších rockových impresáriů všech dob. V celku tak jde o odvážnou, objektivně neúprosnou a předevšímvyčerpávající biografii, jakou si kapela takového významu už dávno zasloužila.

Chcete si přečíst knihu?Clash: Smrt nebo sláva ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pat Gilbert. Číst Clash: Smrt nebo sláva Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY