Pod minerviným štítem

Pod minerviným štítem - Pavel Preiss | Replicamaglie.com

...pracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty ... baroko - Trh knih - můj antikvariát online ... . Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Pod Minerviným štítem: Kapitoly o rakouském umění ve století osvícenství a jeho. Celkové hodnocení ... Pod minerviným štítem (česky) Kód: ... Třebaže i některé oblasti a místa v Čechách se ocitly pod tímto vlivem, svébytnost Čech zůstala větší. Z Vídně do Čech sice pronikaly významné osobnosti - jako J. M. Rottmayr (bezvý ... Pavel Preiss - Wikipedie ... . Z Vídně do Čech sice pronikaly významné osobnosti - jako J. M. Rottmayr (bezvýhradně ve službách Thunů), vídeňští malíři původem z východních Čech J. W. Bergl a F ... Pod minerviným štítem Autor: Preiss, Pavel Nakladatel: Triáda EAN: 9788086138992 ISBN: 978-80-86138-99-2 Popis: 1× kniha, brožovaná, 456 stran, česky Rozměry: 14 × 19 cm Rok vydání: V zemích habsburského soust...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Preiss
DIMENZE
3,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Pod minerviným štítem.pdf

POPIS

Kniha o rozsahu 456 stran, doprovozená více než sedmdesáti barevnými a černobílými reprodukcemi a obsahující 18 kapitol věnovaných výtvarným dílům 18. století. Její autor, nejvýznamnější současný výtvarný historik, věnující se tomuto období, a mezinárodně uznávaný odborník prof. Pavel Preiss (1926), knihu charakterizoval: „V zemích habsburského soustátí, zakořeněných v starší tradici, docházelo k osobitějšímu pohybu uměleckého dění než v těch zemích, které se staly závislými na uměleckých formách utvářených na oficiálních akademických institucích císařské metropole. Třebaže i některé oblasti a místa v Čechách se ocitly pod tímto vlivem, svébytnost Čech zůstala větší. Z Vídně do Čech sice pronikaly významné osobnosti – jako J. M. Rottmayr (bezvýhradně ve službách Thunů), vídeňští malíři původem z východních Čech J. W. Bergl a F. Wagenschön, kteří zde zaujímají zvlášť poutavé postavení – a dílo absolventa vídeňské akademie F. K. Palka, jež se plně rozvinulo v Čechách a Sasku, avšak obrazy Palkova vrstevníka a uměleckého souputníka F. A. Maulbertsche byly do kostelů v Čechách objednávány jen zřídka. A tak se tento velmistr rakouské malby 18. století mohl v Praze, v klášteře na Strahově, představit až na samém sklonku svého života reprízou knihovního programu, který vznikl pro klášter v Louce na Moravě. Prostředí utvářené pražskou uměleckou družinou bylo na rozdíl od Moravy do jisté míry rezistentní k Maulbertschovu expresivnímu radikalismu. Právě působení F. A. Maulbertsche na Moravě a v Čechách ukazuje odlišné přijímání cizích vlivů uměleckým prostředím těchto zemí. Tehdejší umělecké dění je třeba chápat v širokém kontextu období velkého ideového přerodu osvícenského století.“ Smyslem publikace je upozornit na hodnoty a ideové zázemí období, které je v současnosti velice málo reflektované, přestože je epochou, která podstatným způsobem formovala budoucí vývoj společnosti a její přeměnu ve společnost tzv. moderní, epochou, v jejímž základu se formují a formulují všechny otázky, které si nad současnou kulturou (a nejenom nad ní) pokládáme.

Chcete si přečíst knihu?Pod minerviným štítem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Preiss. Číst Pod minerviným štítem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY