Rukopisy od Mrtvého moře

Rukopisy od Mrtvého moře - J. Segert | Replicamaglie.com

...opisy, z nichž většina je napsána hebrejsky, některé aramejsky a několik jich je napsáno řecky ... INSPIRACE Z KUMRÁNU DOB KRISTOVÝCH aneb RUKOPISY OD ... ... . Mnohé z těchto svitků a zlomků se datují do doby před narozením Ježíše, a jsou tedy staré přes 2 000 let. Svitky od Mrtvého moře — nejstarší biblické rukopisy. Rukopisy a fragmenty svitků byly nalezeny v jedenácti jeskyních v blízkosti místa zvaného Chirbet Kumrán (Kumránské rozvaliny) na severozápadním břehu Mrtvého moře, několik kilometrů jižně od Jericha. Rukopisy vytvořila židovská komunita esejců, která zde ... Svitky od Mrtvého moře jsou starov ... Rukopisy od mrtveho more | Sleviste.cz ... . Rukopisy vytvořila židovská komunita esejců, která zde ... Svitky od Mrtvého moře jsou starověké židovské rukopisy, z nichž většina je napsána hebrejsky, některé aramejsky a několik jich je napsáno řecky. Mnohé z těchto svitků a zlomků se datují do doby před narozením Ježíše, a jsou tedy staré přes 2 000 let. Rukopisy od Mrtvého moře mají nesmírný význam pro chápání dějin textu Hebrejské bible. Před rokem 1947 nebyl totiž k dispozici žádný hebrejský rukopis Písma ze starověku. Nejstaršími přímými textovými svědky doposud byly hebrejské kodexy z 9-10. stol. n. l. a zlomky biblických textů z 6-8. stol. n. l., nalezené na ... Svitky od Mrtvého moře jsou starověké židovské rukopisy, z nichž většina je napsána hebrejsky, některé aramejsky a několik jich je napsáno řecky. Mnohé z těchto svitků a zlomků se datují do doby před narozením Ježíše, a jsou tedy staré přes 2 000 let. Rukopisy od Mrtvého moře. J. Segert. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt momentálně není skladem. Až ho naskladníme, pošleme Vám upozornění Mám zájem Předpokládaná cena 828 ... Rukopisy od Mrtvého moře Autor J. Segert. První české vydání reprezentativního výboru ze svitků od Mrtvého moře.Tato edice tzv. kumránských rukopisů obsahuje 2000 let staré texty židovského společenství, které byly nalezeny ve čtyřicátých letech minulého století v jeskyní ... Rukopisy Mŕtveho mora (iné názvy: Zvitky od Mŕtveho mora, Kumránske zvitky, Kumránske rukopisy, qumránske rukopisy, Rukopisy od Mŕtveho mora) sú nálezy starovekých zvitkov a ich zlomkov nájdených neďaleko Mŕtveho mora, najmä v Kumráne.Zvitky obsahujú biblické a ďalšie náboženské texty. Okolnosti nálezu nie sú príliš jasné Úvodní poznámka. Tato práce byla původně určena pro ústní přednes. Sice obsahuje odkazy na literaturu, ale po stránce věcné i jazykové si namnoze zachovává svou původní podobu a snaží se postihnout jen ty nejzákladnější rysy problematiky svitků od Mrtvého moře ...

INFORMACE

AUTOR
J. Segert
DIMENZE
12,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Rukopisy od Mrtvého moře.pdf

POPIS

První české vydání reprezentativního výboru ze svitků od Mrtvého moře. Tato edice tzv. kumránských rukopisů obsahuje 2000 let staré texty židovského společenství, které byly nalezeny ve čtyřicátých letech minulého století v jeskyních u Mrtvého moře. Českému čtenáři se tak poprvé dostává do rukou překlad těchto textů, jež umožňují vhled do judaismu v období do pádu Druhého jeruzalémského chrámu (70 n. l.), tj. do doby, která měla rozhodující vliv pro vznik křesťanství. Kniha obsahuje dva rozsáhlé úvody S. Segerta a J. Duška a desítky originálních kumránských textů s jejich překlady do českého jazyka. K nejdůležitějším textům patří nepochybně ty, jež se přímo týkají kumránského způsobu života, jako např. Řád Jednoty, Řád sboru, Damašský spis, Válečný řád, ale např. i záhadný Měděný svitek. Výběr zahrnuje řády, nařízení, výklady a parafráze biblických knih, poetické a liturgické texty a další literaturu.

Chcete si přečíst knihu?Rukopisy od Mrtvého moře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor J. Segert. Číst Rukopisy od Mrtvého moře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY