Dáma s kaméliemi

Dáma s kaméliemi - Alexandre Dumas | Replicamaglie.com

...nými květinami, 5 dní v měsíci byly červené, ostatní dny bílé ... Dáma s kaméliemi - Alexandre Dumas, ml. | Databáze knih ... . Po vydání knihy se kamélie staly velice moderními květinami (paralela s moderností oblečení ve stylu Werthera). Citáty z knihy Dáma s kaméliemi Kniha: Dáma s kaméliami Autor: Alexandre Dumas mladší Zaslal(a): Dominika Alexandre Dumas mladší (1824-1895). Francúzsky spisovateľ a nemanželský syn Alexandra Dumasa staršieho. Bohémsky spôsob života, po neúspechu s poéziou začal tvoriť dr ... Dáma s kaméliemi - Wikipedie ... . Bohémsky spôsob života, po neúspechu s poéziou začal tvoriť drámy, posilnil tak realizmus vo franc. divadlách. DÁMA S KAMÉLIEMI Baletní drama Valentiny Turcu vytvořené pro soubor Balet NdB! 並 Premiéra: 6. března 2020 v Janáčkově divadle bit.ly/damaskameliemi Dáma s kaméliemi (4) Literární žánr: román. STRUČNÝ OBSAH: Příběh začíná na dražbě majetku zesnulé kurtizány Markéty Gautierové, kde si autor zakoupil knihu Manon Lescaut. Díky tomu ho vyhledal Markétin bývalý milenec Armand Duval, který začal vyprávět jejich příběh. Armando se zamiloval do Markéty na první ... Dáma s kaméliemi je bezesporu jedním z nejslavnějších milostných příběhů novodobé literatury. Příběh Marguerity a Armanda, krásné kurtizány a mladíka z lepší rodiny, se zprvu odehrává v Paříži ve vyšší společnosti a posléze na venkově, kam oba odjíždí za lepším a novým životem. Kniha: Dáma s kaméliemi Autor: Alexandre Dumas mladší Přidal(a): Dominika Alexandre Dumas mladší (1824-1895). Francouzský spisovatel a nemanželský syn Alexandra Dumase staršího. Bohémský způsob života, po neúspěchu s poezií začal tvořit dramata, posílil tak realismus ve franc. divadlech. Making of traileru k představení DÁMA S KAMÉLIEMI, které můžete již za tři hodiny vidět v Janáčkově divadle! 💥 Dále 7. a 8. března 2020! Baletní drama Valentiny Turcu ⭐ bit.ly/damaskameliemi Muzikal专辑《Dama s kameliemi》,更多Muzikal相关专辑下载、在线试听,尽在网易云音乐 Dáma s kaméliemi Alfons Maria Mucha (1860-1939) byl český secesní malíř. Narodil se v Ivančicích. Studoval střední školu v Brně a zpočátku se živil malováním kulis. Po roce 1879 kráce přebýval ve Vídni, kde rozšiřoval své umělecké vdělání. Po požáru firmy jeho zaměstnavatele byl ale nucen vrátit se na Moravu....

INFORMACE

AUTOR
Alexandre Dumas
DIMENZE
4,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Dáma s kaméliemi.pdf

POPIS

Jsme v Paříži devatenáctého století. Krásná a něžná kurtizána Markéta Gautierova se seznámí s Armandem Duvalem, který se do ní beznadějně zamiluje. S postupem času i kněžka lásky otevře své srdce, jenže jejich vztah je pro tehdejší společnost a obzvlášť pro Duvalovu rodinu naprosto nepřijatelný. Dáma s kaméliemi patří mezi nejvýznamnější romantické romány. Příběh nešťastné lásky je částečnou autobiografií Alexandra Dumase mladšího, jenž se s čtenářem podělil o krásu i šílenou bolest, kterou prožil ve vztahu se slavnou hetérou Marií Duplessis.

Chcete si přečíst knihu?Dáma s kaméliemi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alexandre Dumas. Číst Dáma s kaméliemi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY