Estetická lasička

Estetická lasička - Christian Morgenstern | Replicamaglie.com

...stern, Christian - Estetická lasička. Literární server poskytující recenze knih a informační servis v podobě zpráv a zajímavostí ze světa literatury, upozornění na nově vydávané knihy, autogramiády, křesty a další akce ... Morgenstern, Christian: překlady Egona Bondyho ... ... . Básník Christian Morgenstern (1871-1914) pojímal humor jako hru fantazie. Výbor s názvem Estetická lasička obsahuje texty ze sbírek Šibeniční písně, Palma Kužel a Šlasi, které byly česky otištěny v knize Beránek měsíc (Odeon, 1990). Estetická lasička Morgenstern Christian. Básník Christian Morgenstern (1871-1914) pojímal humor jako hru fantazie. Výbor s názvem Estetická lasička obsahuje texty ze sbírek Šibeniční písně, Palma Kužel a Šlasi, které byl ... CH. Morgenstern- Estetická lasička, animovaná ilustrace ... ... . Estetická lasička Morgenstern Christian. Básník Christian Morgenstern (1871-1914) pojímal humor jako hru fantazie. Výbor s názvem Estetická lasička obsahuje texty ze sbírek Šibeniční písně, Palma Kužel a Šlasi, které byly česky otištěny v knize Beránek měsíc (Odeon, 1990). Koupit Koupit eknihu. Básník Christian Morgenstern (1871-1914) pojímal humor jako hru fantazie. Výbor s názvem Estetická lasička obsahuje texty ze sbírek Šibeniční písně, Palma Kužel a Šlasi, které byly česky otištěny v knize Beránek měsíc (Odeon, 1990). Profil kapely Estetická Lasi...

INFORMACE

AUTOR
Christian Morgenstern
DIMENZE
4,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Estetická lasička.pdf

POPIS

Básník Christian Morgenstern (1871–1914) pojímal humor jako hru fantazie. Výbor s názvem Estetická lasička obsahuje texty ze sbírek Šibeniční písně, Palma Kužel a Šlasi, které byly česky otištěny v knize Beránek měsíc (Odeon, 1990). Podle překladatele Josefa Hiršala vznikly Morgensternovy skvosty groteskní lyriky jako předobraz budoucích německých kabaretů a scén Maxe Reinharta a zásadně ovlivnily i další literární velikány například Joachima Ringelnatze, Ericha Kästnera či Ernsta Jandla. Ačkoli sám Morgenstern přikládal této linii své tvorby jen malou váhu, jsou to právě básně „duševního ráje oddychu“, které se svým poetickým humorem nesmazatelně zapsaly do dějin poezie.

Chcete si přečíst knihu?Estetická lasička ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Christian Morgenstern. Číst Estetická lasička Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY