Alžběta II.: Poslední královna

Alžběta II.: Poslední královna - Marc Roche | Replicamaglie.com

...Alžběta II. dnes slaví své 92. narozeniny ... GALERIE: V dobrém i ve zlém. Britská královna Alžběta II ... ... . Velkolepou oslavu bude mít jako tradičně druhou sobotu v červnu, tedy v den jejích oficiálních narozenin. Královna je v ... Téma Alžběta královna na wiki.blesk.cz. Přečtěte si veškeré aktuální informace o tématu Alžběta královna - nejnovější články, aktuality, fotografie, videa. Kompletní zpravodajství na wiki.blesk.cz Alžběta I. byla královna Anglie a Irska od 17. listop ... Alžběta II. - Novinky.cz ... . byla královna Anglie a Irska od 17. listopadu 1558 až do své smrti. Byla dcerou Jindřicha VIII. a jeho druhé ženy Anny Boleynové a stala se pátou a poslední panovnicí z rodu Tudorovců. Britská královna Alžběta II. se narodila 21. dubna 1926 jako dcera krále Jiřího VI. a Alžběty Bowes-Lyon. Korunována byla 2. června 1953. Jejím mužem je od roku 1947 princ Philip, vévoda z Edinburghu. Britská královna Alžběta II. a princ Philip jsou svoji už 70 let ; Poslední články. 07:00. Samoživitelky si občas musí vystačit s desetikorunami, tvrdí zakladatelky Fandi mámám. 06:00. Schmarcz: Green Deal je jako steeplechase. Chce to lepšího trenéra, koně i žokeje. Královna Alžběta II., které bude letos 94 let, již před pár dny značně omezila počet svých povinností a odjela z Londýna do Windsoru, kde zůstane i během Velikonoc společně s manželem, princem Philipem. Ten se ve svých 98 letech potýká častokrát s řadou zdravotních potíží. Britská královna Alžběta II. je v poslední době v hledáčku médií více než kdy jindy. Není divu - poté, co se v září stala nejdéle vládnoucím britským monarchou (a překonala tak dosavadní rekord své praprababičky Viktorie, která vládla 63 let a 7 měsíců), se chystá oslavit v plném zdraví a síle své ... Její Veličenstvo královna Alžběta II. (Elizabeth Alexandra Mary) vládne v Spojenému Království od roku 1952. Lidovky.cz - zprávy. Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády 2012, P. J. S. Roberts. Před královnou Alžbětou II. jen jediný britský monarcha vládl šedesát let. Diamantové výročí její vlády v roce 2012 bude proto v každém slova smyslu historickou událostí. Oficiální pamětní album mapuje každý rok králo ... ALŽBĚTA II. - UNIKÁTNÍ VÝPOVĚĎ PANOVNICE. Královna Alžběta se roku 1947 vdala za Philipa, vévodu z Edinburghu a královský pár má čtyři potomky. Alžběta je také jedním z nejdéle vládnoucích britských panovníků (déle vládla jen královna Viktorie). V současnosti je královna trojnásobnou prababičkou. Královna Alžběta II. (94) se narodila 21. dubna 1926 v Londýně. Tehdy neměla tušení, že její strýc vezme do zaječích. Musela převzít zodpovědnost a usednout na britský trůn. Poslední královna (1974) 73. Ledová královna (1966) 74. Tančící královna (1993) 75. ... Za jeho herecké mistrovství mu královna Alžběta II. udělila roku 1981 Řád britského... 41. Kniha džunglí znovu míří do kin. Tentokrát v temném podání a režii Gluma!...

INFORMACE

AUTOR
Marc Roche
DIMENZE
6,45 MB
NÁZEV SOUBORU
Alžběta II.: Poslední královna.pdf

POPIS

Britská královna Alžběta II. panuje Spojenému království už více než půl století. Její životopis je tak vlastně čítankou britských dějiny 2. poloviny 20. století. Coby hlava Commonwealthu vládne Alžběta II. "říši" obývané dvěma miliardami lidí. Jaký je však její reálný vliv? Na koho ze členů windsorské dynastie se může při plnění svých povinností spolehnout? Jaký je její vztah k médiím? Jak vystupuje na veřejnosti a v soukromí? Marc Roche vycházel nejen z osobního kontaktu s královnou. Pátral i v zákulisí Buckinghamského paláce, vedl rozhovory s bývalými zaměstnanci dvora. S nadhledem a zaujetím zahraničního novináře zachytil také aféry členů královské rodiny, krizi monarchie po smrti oblíbené lady Diany či spekulace nad hádankou, co můžeme čekat od vlády následníka trůnu, prince Charlese.

Chcete si přečíst knihu?Alžběta II.: Poslední královna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marc Roche. Číst Alžběta II.: Poslední královna Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY