Poděbradové: Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat

Poděbradové: Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat - Ondřej Felcman, | Replicamaglie.com

...2008. External links. Short biography [permanent dead link This article about a Czech writer or poet is a stub ... Хайнрих Млади (Мюнстерберг) - Уикипедия ... . You can help Wikipedia by expanding it ... Poděbradové Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat Čtenářské recenze (1) Recenze v médiích (1) Hledáte Poděbradové - Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat od Radek Fukala,Ondřej Felcman? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR FUKALA, Radek et al. Poděbradové : rod českomoravských pánů, kladských hraba ... PDF Silesian Duke Charles I of Münsterberg and Oels and His ... ... . 33 prodejen po celé ČR FUKALA, Radek et al. Poděbradové : rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat.1. vyd. Praha : Nakladatelství Lidové noviny, 2008. 761 s ... Historie, politika > Poděbradové. Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat NEŽ SI PŘIJDETE Z...

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Felcman,
DIMENZE
12,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Poděbradové: Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat.pdf

POPIS

Kniha seznamuje s osudy a významem nejen předků Jiřího z Poděbrad, ale také jeho potomků, kteří se stali přičiněním „husitského krále“ zámožným knížecím rodem ve vedlejší zemi České koruny Slezsku a ke kacířskému předkovi se už raději moc nehlásili. Jako minsterberští a olešničtí vévodové přežili dokonce Bílou horu a vymřeli až v polovině 17. století. Kolektiv historiků se v knize pokouší nastínit nejen dějiny rodu v období 300 let, kdy představoval důležitý politický, hospodářský a kulturní faktor ve východočeském, slezském a severomoravském prostoru, ale zabývá se i dalšími aspekty jejich působení. Například genealogickými, heraldickými, hospodářskými či kulturními. Vždyť například jeden z mladších synů krále Jiřího Hynek proslul jako výborný a prostopášný renesanční básník.

Chcete si přečíst knihu?Poděbradové: Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Felcman,. Číst Poděbradové: Rod českomoravských pánů, kladských hrabat a slezských knížat Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY