Paříž: Umění a architektura

Paříž: Umění a architektura - Martina Padberg | Replicamaglie.com

...vní a zároveň největší město Francie, je správním centrem regionu Île-de-France, zahrnujícího Paříž a její předměstí, přičemž sama tvoří jeden z departementů (fr ... Umění 20. století - Wikipedie ... .: département de Paris).Představuje přirozené centrum Pařížské aglomerace a díky 552,7 miliardám € HDP (2008) hospodářsky nejaktivnější oblast ve Francii. Předrománská architektura zahrnuje stavební památky raného středověku (asi 500-1000) z jižní a západní Evropy. V této době se germánské kmeny usadily, přijaly křesťanství a asimilovaly římskou kulturu. V architektuře přecházely z dřevěných na kamenné stavby, většinou křesťa ... Paříž - luxor.cz ... . V této době se germánské kmeny usadily, přijaly křesťanství a asimilovaly římskou kulturu. V architektuře přecházely z dřevěných na kamenné stavby, většinou křesťanské kostely. Louvre je muzeum umění v Paříži.Na ploše 72 tisíc m 2 vystavuje přes 35 tisíc exponátů (z celkové sbírky asi 554 tisíc) od pravěku po 19. století. V roce 2012 Louvre navštívilo deset milionů lidí, v roce 2017 jejich počet klesl na 8,1 milionu, v roce 2018 však opět stoupl na rekordních 10,2 milionu; muzeum tak bylo nejnavštěvovanějším muzeem na světě. - architektura klasicismu se snaží napodobovat antické stavby (jde o tzv. historismus) - klade se důraz na symetrii, geometrii a pravidelnost - stavby mají rovné linie, tympanon nad portálem, sloupové průčelí, případně kopule - vznikla ve Francii před polovinou 12.stol., v oblasti Ile de France (oblast v niž se nachází také Paříž) - od 13.stol. zasáhla západní, střední a částečně i jižní Evropu - název vznikl v renesanční Itálii jako posměšný výraz pro středověké um...

INFORMACE

AUTOR
Martina Padberg
DIMENZE
12,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Paříž: Umění a architektura.pdf

POPIS

Uměleckohistorický průvodce Paříží poskytuje rychlou orientaci a fundované informace z historie umění. Provází dějinami metropole na Seině od antiky přes dobu významných panovníků a revolucí až po 21. století. Obsahuje úplný popis významných pamětihodností (stavebních památek a uměleckých pokladů), vyobrazení každého popisovaného díla, řadu textů ke kulturním a historickým tématům, obrazové plány částí města a půdorysy významných staveb, ilustrovanou časovou tabulku, poučení o pařížských stavebních formách, přehledný glosář, životopisy umělců, rozsáhlý rejstřík a množství barevných fotografií a ilustrací.

Chcete si přečíst knihu?Paříž: Umění a architektura ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martina Padberg. Číst Paříž: Umění a architektura Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY