Bruselský sen: Československá účast na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu

Bruselský sen: Československá účast na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu - - | Replicamaglie.com

...ných bodů ... O čem je kniha Bruselský sen? Československá účast na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu a životní styl 1 ... Alexandr Paul - Wikipedie ... . poloviny 60. let Trojjazyčná anglicko-francouzsko-německá brožura - průvodce výstavou a problematikou československé účasti na Expo 58 a následné vlny bruselského stylu v designu je určena zahraničním čtenářům. 2008 Bruselský sen - československá účast na světové výstavě Expo 58 v Bruselu a životní styl 1. poloviny 60. let, Brusel, GHMM Městská knihovna v Praze, Moravská galerie v Brně; 2012 Alexandr Paul - fotograf, Topičův sal ... Bruselský sen v MG - CZECHDESIGN ... . poloviny 60. let, Brusel, GHMM Městská knihovna v Praze, Moravská galerie v Brně; 2012 Alexandr Paul - fotograf, Topičův salon, Praha Bruselský sen / československá účast na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu a životní styl 1. poloviny 60. let / | foto: Tomáš Vodňanský Střízlivá budova pavilonu ve tvaru obráceného písmene L byla složena ze tří krychlí bez oken a obložená žlutými deskami, zdobenými mozaikou z jantarového skla. Bruselský sen československá účast na světové výstavě Expo 58 v Bruselu a životní styl 1. poloviny 60. let Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil [text Daniela Kamerová sic, Vanda Skálová] Přidat do poličky ... EXPO 58 světová výstava v Bruselu od 2599 K ... 5. v Městské knihovně. Program všech doprovodných akcí najdete na www.expo58.info. Výstava Bruselský sen - československá účast na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu a životní styl 1. poloviny 60. let proběhne ve výstavních prostorách Městské knihovny od 14. května do 21. září. Martina Fialková Pro svět znamenala československá prezentace na prestižní světové výstavě Expo 58 v Bruselu před pěti desítkami let šok. Československo se představilo množstvím uměleckých či průmyslových výrobků a nápadů, včetně skla, porcelánu, grafického designu a polyekranu Laterny magiky. I přesto však je „Brusel 58" synonymem světově úspěšné prezentace československého průmyslu, vědy a kultury. Cílem výstavy je vytvoření uceleného příběhu československé účasti na Světové výstavě v Bruselu v roce 1958, a to od počátečních příprav, přes realizaci, až po konečné výsledky. Bruselský sen. Československá účast na Světové výstavě EXPO 58 v Bruselu a životní styl 1. poloviny 60. let, Praha, Městská knihovna, do 21. září, denně kromě pondělí 10-18 hodin, vstupné: 120 a 60 Kč. Od 20. listopadu 2008 do 1. března 2009 bude Bruselský sen k vidění v Moravské galerii v Brně. Autoři výstavního projektu Bruselský sen - Československá účast na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu a životní styl 1. poloviny 60. let, který bude k vidění v Pražském domě v Bruselu od 9. dubna do 9. května a následně od 14. května do 21. září 2008 v Galerii hlavního města Prahy - Městské knihovně, se museli ......

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
9,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Bruselský sen: Československá účast na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu.pdf

POPIS

Obsáhlá obrazová monografie, s bezmála 600 reprodukcemi, vycházející u příležitostivýstavy v Galerii hlavního města Prahypoprvé komplexně seznamuje čtenáře s fenoménem EXPO 58 a to jak s atmosférou této první poválečné světové výstavy v Bruselu, s legendárním úspěchem československého pavilonu a jeho podobou, tak s následným určujícím vlivem výstavy na životní styl. Jednotlivé stati se zabývají designem bruselského stylu v oblasti skla, porcelánu, nábytku, typografie, módy, průmyslu i dobově aktuálními tématy, v Československu, na přelomu 50. a 60. let dochází k rozvoji médií, zejména rozhlasového a televizního vysílání a vzniku pop kultury. Monografie Bruselský sen se stane nejen prvním objektivním svědectvím o československém pavilonu na EXPO 58, ale díky zevrubnosti zpracování jednotlivých témat a jejich kompozice do celku i základní příručkou ke kulturním dějinám první poloviny šedesátých let.

Chcete si přečíst knihu?Bruselský sen: Československá účast na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Bruselský sen: Československá účast na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY