Kapitoly z dějin designu

Kapitoly z dějin designu - Zdeno Kolesár | Replicamaglie.com

...ějin designu je v. Přečtených: 8x: Čtenářské výzvě ... Kapitoly z dějin designu - Knihkupectví Luxor ... ... Kapitoly z dějin designu - Kolesár Zdeno - Česká publikace Kapitoly z dějin designu je rozšířenou verzí původně dvoudílné knihy, kterou v letech 1998 a 2000 vydalo Slovenské centrum dizajnu v Bratislavě. Oproti slovenskému vydání bylo české obohaceno Zdeno Kolesár, Kapitoly z dějin designu. Praha: Vysoká škola umělecko-průmyslová, 2004 - 167 s. ISBN 80-86863-03-4; Jan Michl, Tak nám prý forma sleduje ... Kapitoly z dějin designu - Zdeno Kolesár | Knihy Dobrovský ... . ISBN 80-86863-03-4; Jan Michl, Tak nám prý forma sleduje funkci. Sedm úvah o designu vůbec a o chápání funkcionalismu zvláště. Praha: Vysoká škola umělecko-průmyslová, 2003 - 237 s. ISBN 80-901982-7-9 Vážení zákazníci, knihovna je od 21. 4. 2020 až do odvolání otevřena v omezeném režimu. Další informace naleznete zde. Česká publikace Kapitoly z dějin designu je rozšířenou verzí původně dvoudílné knihy, kterou v letech 1998 a 2000 vydalo Slovenské centrum dizajnu v Bratislavě. Oproti slovenskému vydání bylo české obohaceno o kalendárium starších historických období... Česká publikace Kapitoly z dějin designu je rozšířenou verzí původně dvoudílné knihy, kterou v letech 1998 a 2000 vydalo Slovenské centrum dizajnu v Bratislavě. Oproti slovenskému vydání bylo české obohaceno o kalendárium starších historických období, o závěrečnou kapitolu věnovanou designu počátku 21. století a ... Srovnání cen Kapitoly z dějin designu. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 319 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně. Téma/žánr: design, Počet stran: 172, Rok vydání: 2009, Nakladatelství: VŠUP, Česká publikace Kapitoly z dějin...

INFORMACE

AUTOR
Zdeno Kolesár
DIMENZE
11,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Kapitoly z dějin designu.pdf

POPIS

Tato kniha vyšla ve dvou svazcích v letech 1998 a 2000 ve slovenštině a byla okamžitě rozebrána. Nové, české vydání je přepracovanou a především aktualizovanou verzí původního textu, která čtenáře uvádí do problému dějin designu od prehistorie do současnosti. Kniha slouží nejen pro studijní účely posluchačům vysokých škol, ale je určena také širší veřejnosti. S ohledem na rostoucí význam otázek životního stylu a stále komplikovanějšího vztahu mezi jednotlivými oblastmi výtvarného umění (volných a užitých disciplín) považujeme tuto publikaci za mimořádně aktuální a velmi potřebnou. V zájmu sjednocení dvou částí (původní dva svazky Kolesárovy knihy jsou sloučeny do svazku jednoho) je i první svazek rozčleněn na přesně definovaná časová období, ke kterým je přičleněno kalendárium politických, společenských a kulturních událostí, významných technických inovací a důležitých designérských počinů tak, jak tomu původně bylo pouze u druhého svazku. Ze druhého svazku jsou vypuštěny statě věnované slovenskému designu a posíleny jsou naopak pasáže věnované designu v Čechách (produkce firmy Thonet, kubismus, meziválečná česká moderna atd.). S ohledem na časový odstup od původního vydání (4 roky) je připojena stať věnovaná designu počátku 21. století. Kniha je přeložena do češtiny, doplněna řadou barevných reprodukcí, využito je původní resumé s aktualizovanou závěrečnou částí.

Chcete si přečíst knihu?Kapitoly z dějin designu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeno Kolesár. Číst Kapitoly z dějin designu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY