Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n. l.

Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n. l. - Stanislav Doležal | Replicamaglie.com

...- 5. století n.l. (Stanislav Doležal). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Pád Západořímské říše byl proces pozvolného rozpadu, který se odehrával zhruba od 3 ... Rakija´n´roll Gothart (výsledek hledání) | KOSMAS.cz ... ... . do 6. století, často se však spojuje s datem 4. září 476.Toho dne byl poslední, (ale už nelegitimní) císař Romulus Augustus, posměšně nazývaný Augustulus (císaříček), donucen k abdikaci germánským vůdcem Odoakerem, který se následně zmocnil území Itálie. Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n.l. kniha od: Stanislav Doležal. 80 % ... Kniha Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n.l. je v. Přečtených: 1x: Knihot ... Stěhování národů - Wikipedie ... . Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n.l. kniha od: Stanislav Doležal. 80 % ... Kniha Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n.l. je v. Přečtených: 1x: Knihotéce: 2x: Chystám se číst: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Ve 3. století se usídlili v severním Černomo ... Část Gótů však ve Skandinávii zůstala ... Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n.l.. Praha: Karolinum, 2008. 337 s. ISBN 978-80-246-1531-8. ... 4. století je období mezi 1. lednem 301 a 31. prosincem 400 našeho letopočtu. ... cca 375 vytlačili Hunové kmeny Gótů z oblasti Černého moře směrem na západ. Tato událost bývá tradičně označována za počátek tzv. ... Interakce Gótů a římského impéria ve 3. - 5. století n. l.. Praha: Karolinum, 2008. 337 s. Všechny informace o produktu Kniha Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n. l., porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n. l.. Pojmem stěhování národů se označují rozsáhlé migrace obyvatelstva (tzv. barbarských kmenů a jejich skupin), které probíhaly koncem starověku a počátkem středověku.Jejich příčinou byly demografické změny, především růst počtu obyvatelstva, způsobený přechodem od pastevectví k zemědělství, to znamená k usedlému způsobu života, i sociální důvody. 0 hodnocení In...

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Doležal
DIMENZE
10,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n. l..pdf

POPIS

Publikace se zabývá historií kmenového svazu Gótů od jeho nejasných počátků na přelomu letopočtu až po usazení části Gótů v římské Galii v roce 418. Autor sleduje kontakty a vztahy Gótů (jako společenství i jako jednotlivců) s římskou říší, zvláště s jejími mocenskými autoritami, a v tomto rámci se zabývá otázkami christianizace Gótů (a Germánů obecně), barbarizací římské armády a celé společnosti, změnami v mocenské struktuře římské říše a dalšími problémy. Výklad je stavěn na studiu dobových pramenů a moderní vědecké literatury a kromě rozboru historických procesů a souvislostí je v něm věnována pozornost také jednotlivcům a jejich příběhům.

Chcete si přečíst knihu?Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n. l. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Doležal. Číst Interakce Gótů a římského impéria ve 3.-5. století n. l. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY