O pošetilosti života i smrti

O pošetilosti života i smrti - Bohuslav Brouk | Replicamaglie.com

... pošetilosti života i smrti, sebevražda ... O pošetilosti života i smrti (Bohuslav Brouk) | Detail ... ... . O sebevraždách u „primitivů" pak pojednávala i kniha O pošetilosti života i smrti od všestranného spisovatele, publicisty, estetika, sociologa a propagátora psychoanalýzy Bohuslava Brouka. O pošetilosti života i smrti. A každý, kdo chce míti slávu, nechť se v pravý čas rozloučí se svými poctami, nechť pěstuje těžké umění odejíti v pravý čas. Friedrich Nietzsche. I. In memoriam Linn ... O pošetilosti života i smrti - Bohuslav Brouk | KOSMAS.cz ... ... . Friedrich Nietzsche. I. In memoriam Linnaei. 1. Lidé neumírají aneb dvanáct rozličných O pošetilosti života i smrti Autor: Brouk, Bohuslav Nakladatel: Volvox Globator EAN: 9788072077076 ISBN: 978-80-7207-707-6 Popis: 1× kniha, neurčeno, 120 stran, česky Rozměry: 10 × 18 cm Rok vydání: 2009 (1. vydání) Kupte knihu O pošetilosti života i smrti (Bohuslav Brouk) s 16 % slevou za 167 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou kn...

INFORMACE

AUTOR
Bohuslav Brouk
DIMENZE
8,86 MB
NÁZEV SOUBORU
O pošetilosti života i smrti.pdf

POPIS

Předmětem zájmu Bohuslava Brouka v eseji O pošetilosti života i smrti je fenomén úmyslné smrti neboli sebevraždy. Autora zajímá jak fenomén samotný, jeho historie, tak rovněž vývoj názorů na něj. Svým typickým, nekompromisním a čtivým stylem postupně ve čtyřech kapitolách zkoumá sebevraždu z pohledu psychologického, eticko-náboženského, filozofického, sociologického či právního. Přitom, jak uvádí Jindřich Štyrský, při myšlení a tvorbě vede Brouka jeho "odvaha domysliti vše do konce, odvaha zpřetrhati společenské předsudky, nebáti se brutality ani cynismu, neboť teprve naprosto svobodný, nespoutaný intelekt je schopen proniknouti do nejzazších intimních koutů naší duše", a proto platí, že "podstatným rysem Broukovy kritiky úmyslné smrti je naprostá nezaujatost myšlení, naprostá svoboda rozumu, nezastavujícího se před žádnými mravními dogmaty". Na základě takovéhoto přístupu dochází Brouk k mnohým logickým, nicméně odvážným a na tehdejší dobu příliš provokativním závěrům - důkazem budiž soudní zabavení knihy, proběhnuvší krátce po jejím vydání v roce 1936, které shledalo, že esej "veřejně podněcuje ke zločinu".

Chcete si přečíst knihu?O pošetilosti života i smrti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohuslav Brouk. Číst O pošetilosti života i smrti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY