Pro koho je medicína?: Světem za lepšími léky

Pro koho je medicína?: Světem za lepšími léky - Pavel Jerie | Replicamaglie.com

...hledávané učebnice Kardiologie… 269 Kč KNIHY ARCANUM Do obchodu Ohlasy a reakce na knihu ZDE ... Knihy od Pavel Jerie | Kupte na Martinus.cz ... . Kniha "Jak lépe porozumět sobě a dětem aneb co je dobré si uvědomit a o čem nevíme" obsahuje Všechny informace o produktu Kniha Jak porozumět sobě a dětem - Zdenka Blechová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Jak porozumět sobě a dětem - Zdenka Blechová. MUDr. Ctibor Hugo Bezděk (1872-1956), český lékař, filantrop a myslitel, prožil pestrý a smyslu ... Leky na imunitu od lekare levně | Blesk zboží ... . Ctibor Hugo Bezděk (1872-1956), český lékař, filantrop a myslitel, prožil pestrý a smysluplný život. Mnohé prožitky zaznamenal ve svých cestopisných a povídkových knížkách, podrobné svědectví o svých osudech a své práci posléze podal v rozsáhlých pamětech - Jak rád jsem žil... Vypráví tu nejen o svém dětství, jež na konci 19 ... Pro koho je medicína? (Světem za lepšími léky) Pavel Jerie • Academia, 2009 . Posíláme do pěti dn í. Když začal MUDr. Pavel Jerie (nar. 1927) - známý český kardiolog, žijící od konce šedesátých let ve Švýcarsku, autor vyhledávané učebnice Kardiologie praktického lékaře a mnoha odborných článků - psát tyto ... PRO KOHO JE MEDICÍNA - SVĚTEM ZA LEPŠÍMI LÉKY. 2009, 426 STRAN + 16 STRAN ČB FOTOGRAFIÍ, PEVNÁ VAZBA, PERFEKTNÍ STAV EDICE PAMĚŤ SV. 21 Když začal MUDr. Pavel Jerie (nar. 1927) - známý český kardiolog, žijící od konce šedesátých let ve Švýcarsku, autor vyhledávané učebnice Kardiologie… 269 Kč KNIHY ARCANUM Do obchodu Pavel Jerie: Pro koho je medicína? / edice Paměť Světem za lepšími léky Stav: výborný stav, téměř jako nová, čtena pouze 1x a pak uskladněna v knihovně (nekuřácké suché prostředí) Ruším svou obrovskou sbírku knih. Případné dotazy ke knihám ráda zodpovím, ale prosím nepiště mi o seznam knih - nemám ho. Osobní prohlídky… Je autorem pamětí „Pro koho je medicína? Světem za lepšími léky ". Zemřel ve švýcarském Reinachu 29. října 2018, 6 dní po své manželce dr. Sonje Jerie. beletrie - odborná lékařská literatura, lékařské knihy, fonendoskopy, skalpely, pinzety, modely zubů, dentální nástroje, literatura pro studenty lékařských fakult, prodej odborné literatury Pro koho je medicína? světem za lepšími léky 120 Kč Život s literaturou vzpomínky a rozhovory 59 Kč Život novináře, aneb, "To je ten, co byl na startu Američanů na Měsíc" 149 Kč Viskenitu, Estulicu a Spiraprilu a za zásluhy o rozvoj antihypertenziv mu bylo v roce 1989 uděleno vyznamenání Distinguished Leadership Award. V české lékařské veřejnosti byl dr. Jerie ... Dějiny věd a techniky 2010, 1 - obsah, contents + Plné znění vybraných rubrik: Recenze, Kronika, Zprávy z literatury...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Jerie
DIMENZE
9,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Pro koho je medicína?: Světem za lepšími léky.pdf

POPIS

Když začal MUDr. Pavel Jerie (nar. 1927) - známý český kardiolog, žijící od konce šedesátých let ve Švýcarsku, autor vyhledávané učebnice Kardiologie praktického lékaře a mnoha odborných článků - psát tyto své paměti, zřejmě sám netušil, že ho řád jeho mysli nakonec svede z líčení života běhu k nadosobní kritické úvaze o stavu medicíny a zdravotnictví v naší době. Vzniklo unikátní dílo, nazvané příznačně Pro koho je medicína? Autor vzpomínky na dětství, rodinu, přátele, studium, na práci v severočeských nemocnicích Mostě a Ústí nad Labem a později ve švýcarských farmakologických firmách, kde se účastnil výzkumu nových léků a hodně cestoval, propojil s výklady odborných témat, jimiž se zabýval jako kardiolog. Seznamuje mladší generaci s velkými osobnostmi (H. G. Adler, J. Bělehrádek, J.Brod, V. Fischl, V. Ganz, J. M. Lochmann a mnozí jiní), jež osobně poznal, i s náčrtem vývoje medicíny od druhé půle 20. století až k dnešním dnům. V závěrečných kapitolách apeluje na politiky, zdravotníky a především lékaře, aby se zamysleli nad dehumanizací medicíny, v níž nad lidským přístupem převládla „zázračná“ technika nevedoucí často k výsledku, kterým by mělo být zdraví pro co nejvíc lidí. Nabízí i podněty ke zlepšení stavu, jež bude nezbytné v čase nastávající ekonomické krize. Zvolený přístup k textu nikterak neochudí čtenáře, kteří mají v oblibě knihy s lékařskou tématikou, ani ty, co rádi čtou biografie vzdělaných Čechů. Pamětmi dr. Pavla Jerie prolíná láska k rodině, která ho vychovala v úctě k evangelické tradici a demokracii, a hlavně kprastrýci Josefovi (významnému porodníku prof. Josefovi Jerie), který v něm raně probudil zájem o lékařství.

Chcete si přečíst knihu?Pro koho je medicína?: Světem za lepšími léky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Jerie. Číst Pro koho je medicína?: Světem za lepšími léky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY