Obsedantně-kompulzivní porucha

Obsedantně-kompulzivní porucha - Ján Praško, | Replicamaglie.com

... psychickou poruchou. Postihuje 2-3 % celkové populace a vyskytuje se ve stejné míře mezi muži i ženami ... Obsedantně kompulzivní porucha - Monika Pokorná ... . Onemocnění obvykle začíná v dětství nebo raném mládí, nejčastěji mezi 18. a 25. rokem života. Obsedantně kompulzivní porucha (zkr.OCD = obsessive-compulsive disorder) je neurotickou poruchou, která se vyznačuje vtíravými myšlenkami, které vedou k psychické nepohodě jedince.Velmi často je tato porucha chybně zaměňována se schizofrenií či autismem, protože se jejich přízn ... Obsedantně-kompulzivní porucha - Wikipedie ... .Velmi často je tato porucha chybně zaměňována se schizofrenií či autismem, protože se jejich příznaky v mnoha ohledech shodují. OCD - obsedantně-kompulzivní porucha SSRI - inhibitor zpětného vychytávání sero-toninu TS - Touretteův syndrom Úvod Pohybové a zvukové tiky patří mezi nejčas-tější dyskinetické projevy. Objevují se zejména u primárních tikových poruch, mezi které řa-díme přechodnou tikovou poruchu, chronic- Informace a články o tématu Anankastická porucha osobnosti (obsedantně-kompulzivní porucha .... Praktické tipy o zdraví a Anankastická porucha osobnosti (obsedantně-kompulzivní porucha .... Podrobné informace., které se vám budou snadno a rychle vařit. Obsedantně-kompulzivní porucha patří k nejčastějším psychickým onemocněním. Trpí na ni 1,9-3,2 % populace, u dětí a mladých dospělých je výskyt ještě vyšší. U 60 % lidí se problém objeví před 25. rokem života, z toho u 30 % mezi 5.-15. rokem....

INFORMACE

AUTOR
Ján Praško,
DIMENZE
9,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Obsedantně-kompulzivní porucha.pdf

POPIS

Obsedantně-kompulzivní porucha je relativně časté a většinou celoživotní psychické onemocnění, které se týká přibližně 3 % populace. Léčbu však zpravidla vyhledá jenom část těchto osob, které mají závažné a obtěžující příznaky. Léčbou a výzkumem obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD) se autoři zabývají již několik desetiletí. V našich podmínkách chybí dostatek základní odborné literatury v českém jazyce, proto se rozhodli své dlouholeté zkušenosti přetavit do této monografie. Kniha přináší souhrn výzkumů příčin a způsobu léčby OCD za posledních čtyřicet let a osvětluje problematiku z mnoha hledisek: věnuje se jak biologickému, tak psychologickému či psychoterapeutickému pohledu. Psychoterapeutické přístupy jsou probírány zevrubněji především proto, že jsou pokládány za účinnější a trvalejší. Publikace je koncipována tak, aby z ní měli užitek jak odborníci (psychiatři, psychologové, praktičtí lékaři, poradenští pracovníci), tak studenti těchto oborů, ale i ti, kteří poruchou trpí, a jejich blízcí. Čtenář si může vybrat informace na různé úrovni odbornosti podle svých potřeb a možností.

Chcete si přečíst knihu?Obsedantně-kompulzivní porucha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ján Praško,. Číst Obsedantně-kompulzivní porucha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY