Socha domu Jiřího Kaloče

Socha domu Jiřího Kaloče - Jiří Kaloč, | Replicamaglie.com

... Jiří EAN: 9788025432808 ISBN: 978-80-254-3280-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 142 stran, česky Rozměry: 31 × 22 cm Rok vydání: 2009 (1 ... Pozitivní noviny › Josef Krám: Jiří Kaloč nejen v zrcadlení ... . vydání) Socha domu Jiřího Kaloče, Praha : Argus, 2008, ISBN 978-80-254-3280-8 Josef Gočár , spoluautor, Praha : Titanic, 2010, ISBN 978-80-86652-44-3 - část Josef Gočár a výtvarní umělci Drobné perly české architektury , spolu s Davidem Vávrou a Pavlem Fričem, Praha : Titanic, 2012 Hledáte Socha domu Jiřího Kaloče od Jiří T. Kotalík,Jiří Kaloč? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR 740 Kč Socha domu Jiř ... Socha domu Jiřího Kaloče levně, cena 740 Kč | Srovnání cen ... ... . Kotalík,Jiří Kaloč? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR 740 Kč Socha domu Jiřího Kaloče | Jiří Kaloč. Socha domu Jiřího Kaloče | ... Kaločova uměleckého směřování a prostorem pro celou řadu konceptuálních realizací. O to víc udivující, že Jiří Kaloč není architekt, ale malíř.Kniha je členěná na kapitoly Dům v krajině, Podoba domu, Zahradní krajina, Srdce domu - interiér, Nástěnné malby a doplněná ... Socha domu Jiřího Kaloče. Ohodnotit » ... Kniha je členěná na kapitoly Dům v krajině, Podoba domu, Zahradní krajina, Srdce domu - interiér, Nástěnné malby a doplněná množstvím fotografií od postupu výstavby po hotový artefakt. 738 Kč Socha domu Jiřího Kaloče | Jiří Kaloč. Socha domu Jiřího Kaloče | ... Kaločova uměleckého směřování a prostorem pro celou řadu konceptuálních realizací. O to víc udivující, že Jiří Kaloč není architekt, ale malíř.Kniha je členěná na kapitoly Dům v krajině, Podoba domu, Zahradní krajina, Srdce domu - interiér, Nástěnné malby a doplněná ... Objednávejte knihu Socha domu Jiřího Kaloče v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Socha domu Jiřího Kal...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kaloč,
DIMENZE
6,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Socha domu Jiřího Kaloče.pdf

POPIS

Reprezentativní publikace o Kaločově domě, budovaném od roku 1967 z ruiny staršího vesnického objektu a skrytém ve svahu na samém okraji Vrbice, vesničce se 129 obyvateli. Za 39 let ji Jiří Kaloč proměnil, jak zdůrazňuje docent Kotalík, s vynaložením nezměrného množství energie v duchovní místo, které se stalo esencí Kaločova uměleckého směřování a prostorem pro celou řadu konceptuálních realizací. O to víc udivující, že Jiří Kaloč není architekt, ale malíř. Kniha je členěná na kapitoly Dům v krajině, Podoba domu, Zahradní krajina, Srdce domu – interiér, Nástěnné malby a doplněná množstvím fotografií od postupu výstavby po hotový artefakt. Představme autora, čestného akademika s medailí Franze Kafky, v současné době žijícího střídavě v Praze a ve Vrbici, kterému před dvěma lety zemřela jeho milovaná manželka malířka Blanka Kaločová. Tichý, nenápadný (až do roku 1977 neměl potřebu vystavovat), mimořádně citlivý a přitom houževnatý, cílevědomý a nesmírně pracovitý, který prošel martýriem opakovaného nepřijetí na Akademii výtvarných umění, po němž pracoval i jako pomocný dělník. Až nakonec přece jen toto studium v ateliéru Karla Součka završil v roce 1976. S Kaločovými pracemi jsme se měli možnost setkávat za posledních 32 let na 22 samostatných výstavách především v Praze, ale také v Liberci, Brně, Mostě, Havířově, Kostelci nad Orlicí, Rychnově nad Kněžnou, České Třebové, Zlíně a Vrbici, a pokud přidáme účast na výstavách, pak tu je výčet ještě širší. Pokud jen vyjmenujeme jeho realizace, pak – kromě Sochy domu a exteriérových realizací – jde o malby na deseti vnitřních dveřích Geriatrického centra v Týniště nad Orlicí, malby na Zeleném domu v Olomouci, interiér dvou soukromých vil (v Praze- Černošicích a v Jílovišti u Prahy) a nástěnné malby v interiéru bytu v pražské vinohradské vodárenské věži.

Chcete si přečíst knihu?Socha domu Jiřího Kaloče ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kaloč,. Číst Socha domu Jiřího Kaloče Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY