Navštivte Židovské památky

Navštivte Židovské památky - Petra Večeřová | Replicamaglie.com

...avním nádraží ale nejsou ty zážitky, které bychom si měli nějak zvlášť užívat ... Zajímavosti ve Španělsku - zajímavá místa a památky k ... ... . Vychutnejte si Prahu jako turista, opravdu je o co stát. Email: [email protected] Kontakt pro media: [email protected] Telefon: +420 224 800 812-13 (sekretariát ŽOP) +420 224 800 849 (sekretariát rabinátu) Festival židovské kultury Ha-Makom Holešov. Vítejte na internetových stránkách prezentující Židovský festival ve městě Holešov. Pořadatelé Město Holešov a Městské kulturní středisko Holešov Vás zvou na XX. r ... ‎AUDIO GUIDE ŽIDOVSKÝ HŘBITOV BRNO on the App Store ... . Pořadatelé Město Holešov a Městské kulturní středisko Holešov Vás zvou na XX. ročník Festivalu židovské kultury v Holešově, který se bude konat 21.-26.7.2020. Program 2020 připravujeme. Film vás seznámí s nejvýznamějšími židovskými památkami Prahy, Čech a Moravy. Poznáte hlavní pražské synagogy - Staronovou, Vysokou, Maislovu, Klausovou, Špa... Za pozornost stojí i další památky ve městě, především starověký římský most Puente Vijeo postavený ještě před naším letopočtem, staré židovské a arabské město Juderia, zbytky římského chrámu, Kostel svatého Michaela a další kostely. V dalším svazku „červené řady" se podíváme do mnoha měst a obcí, kde se dochovaly památky na židovskou komunitu, z velké části zničené během 2. světové války. Navštivte Židovské památky Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou nebo prodloužený víkend? Hledáte zajímavá a netradiční místa v naší republice? K takovým místům bezesporu patří i nejzachovalejší židovské památky v Boskovicích.Penzion Ohrada se nachází jen 8 km od tohoto města, a je tak ideálním výchozím bodem pro objevování místních památek a přírodních krás. NAVŠTIVTE TŘEBÍČSKÉ PAMÁTKY. V rámci partnerství s městem Třebíč jsme pro Vás připravili skvělou příležitost navštívit třebíčské památky zdarma! Pro volný vstup do památek se prokažte turnajovým náramkem připevněným na zápěstí. ... Židovské město získávalo svou tvář po dobu několika staletí. Úzké ... Třebíč, město památek UNESCO, se nachází na západě Moravy, v jihovýchodním cípu Kraje Vysočina. Třebíč se rozkládá na obou březích řeky Jihlavy a počátky města jsou spjaty s významným benediktinským klášterem, který byl založen moravskými knížaty již roku 1101. Synagogy a židovské hřbitovy byly opuštěny a chátraly. Během druhé světové války bylo nacisty vypáleno a zbořeno nebo v závěrečných bojích zničeno na 70 synagog. Dalších 105 synagog bylo zbořeno během čtyřicetiletí komunistického režimu. Hřbitovy a jiné památky byly soustavně a systematicky ničeny. Navštivte památné místo posledního odpočinutí nedaleko Hřivčic nacházející se uprostřed polí s malebnými výhledy na České středohoří. Perucké židovské rodiny Projekt v rámci své osvětové činnosti představuje osudy židovských rodin žijících před deportací do koncentračních táborů na Peruci. Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy USA, 2019, 108 min Vstupné 110,-Kč...

INFORMACE

AUTOR
Petra Večeřová
DIMENZE
7,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Navštivte Židovské památky.pdf

POPIS

V dalším svazku „červené řady“ se podíváme do mnoha měst a obcí, kde se dochovaly památky na židovskou komunitu, z velké části zničené během 2. světové války. Objevíme staré synagogy, často s pozoruhodnou architekturou, které dnes slouží jiným účelům, půvabné židovské hřbitovy ukryté na okrajích obcí a chráněné vysokými zdmi, s pietou si prohlédneme místa kdysi plná života, do kterých se po posledním světovém konfliktu často neměl kdo vrátit a která někdy upadla v zapomnění... Velká pozornost je věnována pražským památkám a také jednomu z nejzachovalejších židovských ghett, které najdeme v Třebíči. Tam byly židovské památky nemalými prostředky obnoveny a dostaly se na Seznam přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Kniha je doplněna barevnými fotografiemi.

Chcete si přečíst knihu?Navštivte Židovské památky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petra Večeřová. Číst Navštivte Židovské památky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY