Situační etika

Situační etika - Joseph Fletcher | Replicamaglie.com

...), významného amerického etika a průkopníka bioetiky, je útokem na tradiční etiku norem, která podle autora nepřihlíží ke konkrétním situacím lidského života, a proto vede ke zkostnatělosti ... Kniha Situační etika - Fletcher Joseph | knizniklub.cz ... . Etika a morálka nejsou dány objektivně, jsou zvykem, mění se; Morálka a etika se týká jen - člověka - nevztahuje se na přírodní jevy, zvířata . Etika se dělí na další disciplíny: analytická- směr v soudobé etice, rozvíjený od počátku 20. stol., Analyzuje význam morálních pojmů a objasňuje etické výroky Situační etika Josepha Fletchera (1905-1991), významného amerického etika a průkopníka bioetiky, je útokem na tradiční etik ... Situační etika | Kumbaya ... . stol., Analyzuje význam morálních pojmů a objasňuje etické výroky Situační etika Josepha Fletchera (1905-1991), významného amerického etika a průkopníka bioetiky, je útokem na tradiční etiku norem, která podle autora nepřihlíží ke konkrétním situacím lidského života, a proto vede ke zkostnatělosti. Situační etika Josepha Fletchera (1905-1991), významného amerického etika a průkopníka bioetiky, je útokem na tradiční etiku norem, která podle autora nepřihlíží ke konkrétním situacím lidského života, a proto vede ke zkostnatělosti. Situační etika podle prof. Trojana se má řídit principem "Láska, spravedlnost, Bůh" (což nejlépe vystihuje Mi 6:8 "Oznámiltě tobě, ó člověče, co jest dobrého, i čehož Hospodin vyhledává od tebe, jediné, abys činil soud, a miloval milosrdenství, a pokorně chodil s Bohem svým."). Situační etika Josepha Fletchera (19051991), významného amerického etika a průkopníka bioetiky, je...

INFORMACE

AUTOR
Joseph Fletcher
DIMENZE
12,63 MB
NÁZEV SOUBORU
Situační etika.pdf

POPIS

Situační etika Josepha Fletchera (1905–1991), významného amerického etika a průkopníka bioetiky, je útokem na tradiční etiku norem, která podle autora nepřihlíží ke konkrétním situacím lidského života, a proto vede ke zkostnatělosti. Fletcher odmítá lpění na liteře Písma i na přirozeném zákonu a nesmlouvavě prohlašuje: neexistují hodnoty o sobě a účel světí prostředky. Jedinou vůdčí normou, kterou se má řídit lidské rozhodování, je podle Fletchera láska (křesťanská agapé) a vše, co lásce neodpovídá, je třeba zavrhnout. Závěr knihy tvoří několik příběhů, které mají čtenáře podnítit k přemýšlení nad složitostí etického rozhodování. Pragmatičnost a provokativnost knihy zároveň s její ambicí oslovit věřícího i nevěřícího člověka z ní udělala bestseller a předmět žhavých a vášnivých debat.

Chcete si přečíst knihu?Situační etika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Joseph Fletcher. Číst Situační etika Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY