Souhvězdí /Portál/

Souhvězdí /Portál/ - - | Replicamaglie.com

... informace naleznete také v článku Seznam hvězd v souhvězdí Vývěvy ... Hvězdy a souhvězdí - YouTube ... . Hvězda Jméno Hvězdná velikost; α Ant α Ant: 4,25 m: ε Ant ... Souhvězdí je oblast na obloze s přesně vymezenými hranicemi. Často se souhvězdí říká i zdánlivému útvaru na obloze (alignementu), který je tvořen spojnicemi několika nejjasnějších hvězd. Tyto v dávných dobách lidem připomínaly různé bohy, zvířata apod., podle kterých je pak pojmenovali. ... Žirafa je cirkumpolární souhv ... Souhvězdí Vývěvy - Wikipedie ... ., podle kterých je pak pojmenovali. ... Žirafa je cirkumpolární souhvězdí na severní obloze. Nachází se mezi souhvězdími Draka, Malý medvěd, Cefeus, Kasiopeja, Perseus, Vozky, Souhvězdí Rysa a Velké medvědice.Na severní oblohu ho zavedl nizozemský astronom Petrus Plancius roku 1613.Skládá se jen ze slabých hvězd, nejjasnější hvězdy dosahují zdánlivé hvězdné velikosti 4. Souhvězdí Sítě je malé, patří mezi deset nejmenších souhvězdí oblohy. Jeho čtyři nejjasnější hvězdy tvoří poměrně výrazný tvar protánutého kosočtverce anebo diamantu. Lze ho vyhledat pomocí jasných vzdálenějších hvězd - v poloviční vzdálenosti mezi hvězdami Canopus z Lodního Kýlu a Achernarem z Eridanu. Messier 87. Messier 87 (M87, také NGC 4486 nebo Virgo A) je jasná masivní eliptická galaxie v souhvězdí Panny.Patří mezi nejhmotnější galaxie v širším okolí Mléčné dráhy a je ústředním členem Kupy galaxií v Panně.Je známá zejména díky velmi vysokému počtu kulových hvězdokup - obsahuje jich přibližně 12 000, kdežto Mléčná dráha jich má v porovnatelné ... Souhvězdí /Portál/ Nakladatel: Portál EAN: 9788073676025 ISBN: 978-80-7367-602-5 Originál: Sternenbilder Překlad: Babka, Petr Popis: 1× kniha, vázaná, 64 stran, česky Rozměry: 11 × 15 cm Rok vydání: 2009 (1. vydání) Eridanus (/ ɪ ˈ r ɪ d ən ə s /) is a constellation in the southern celestial hemisphere.It is represented as a river.It was one of the 48 constellations listed by the 2nd century astronomer Ptolemy, and it remains one of the 88 modern constellations.It is the sixth largest of the modern constellations. The same name was later taken as a Latin name for the real Po River and also for the ... Dětský psychiatr Bruce Perry měl v terapii děti, které zažily nepředstavitelné hrůzy: přežily genocidu, byly svědky násilných činů, dospělí je zavírali do skříní či klecí, byly oběťmi násilí v rodině. Perry vypráví...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,68 MB
NÁZEV SOUBORU
Souhvězdí /Portál/.pdf

POPIS

Souhvězdí a příběhy, které jsou s nimi spojovány, měly pro lidi odedávna mimořádný význam. Řecká a římská antika připisovala hvězdám a obrazům, které z nich lidská fantazie vytvořila, božskou moc a souhvězdí hrála v řecké mytologii mimořádnou úlohu. K mnoha hvězdám a jejich seskupením se vyprávěly příběhy. Ani křesťanský středověk se souhvězdí nemohl vzdát, a tak se stávají součástí orlojů, katedrálních vitráží a středověkých obrazů. Tato kniha příběhů jednotlivých souhvězdí je provázena iluminacemi, které nechal k latinskému překladu básnických skladeb o souhvězdí římského antického básníka Arató zhotovit císař Ludvík Pobožný. Kniha potěší zejména čtenáře se zájmem o výtvarné umění.

Chcete si přečíst knihu?Souhvězdí /Portál/ ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Souhvězdí /Portál/ Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY