Povídky a jiné prózy

Povídky a jiné prózy - Josef Kostohryz | Replicamaglie.com

... jiné prózy - povídky | Databáze knih Povídky a jiné prózy ... Francis Bret Harte - Wikipedie ... . Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Dvě povídky pozapomenutého českého symbolisty a dekadenta. Pořad připravil Dominik Mačas. Účinkují Tomáš Šolc a L ... Povídky a jiné prózy - Josef Kostohryz,Marie Kostohryzová ... ... . Pořad připravil Dominik Mačas. Účinkují Tomáš Šolc a Lenka Krejčíková. Režie Miroslav Buriánek. ... Upír a jiné prózy Možnosti epizody. Povídka Jan Opolský: Upír a jiné prózy Stránka pořadu 28:00 Informace o obrázku. Zavřít. Cesta na jitřní a jiné prózy - audiokniha obsahuje výběr z próz, jejichž autorem je Jan Čep. čte Luboš Ondráček. Náš výběr z Čepových próz sleduje sice částečně autorův vlastní výbor povídek, který vyšel v roce 1944 s názvem Sestra úzkost, byl ale především veden subjektivně. Červená povídka (Zářivé hlubiny a jiné prózy)-Čintamani a ptáci (Povídky z druhé kapsy)-Dášeňka čili život štěněte, Dášeňka čili život štěněte (2), Dášeňka čili život štěněte (3), Dášeňka čili život štěněte (4), Dášeňka čili život štěněte (5), Dášeňka čili život štěněte (6)- Četla jsem knihu "Divá Bára a jiné povídky" od Albatrosu. Zde jsou jen tři z uvedených povídek, chybí "Dobrý člověk". 1) Divá Bára - je dívka, které zemřela matka v šestinedělí; prý byla podstrčená polednicí - velké oči, velká hlava, krátké nohy, nebojácná a silná; vyrůstala jen s otcem Jakubem a psem Lišajem; miluje Elšku - neteř faráře, chlapci ji ... Cantervillské strašidlo a jiné prózy. Kdo napsal knihu Cantervillské strašidlo a jiné prózy? Autorem je Oscar Wilde. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Inzerát Levohradecká povídka a jiné prózy v okrese Příbram, cena 59Kč, od levné knihy na...

INFORMACE

AUTOR
Josef Kostohryz
DIMENZE
5,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Povídky a jiné prózy.pdf

POPIS

Předkládanou knihu tvoří šest povídek, které autor napsal v průběhu čtyřicátých let a nakladatelství Vyšehrad je chtělo pod názvem Osudy vydat v roce 1948. Původní sazba však byla rozmetána. Básník, spisovatel, překladatel, intelektuál evropského rozhledu Josef Kostohryz (1907-1987) se narodil v jihočeských Křenovicích, vesničce nedaleko Bernartic. Krajina domova byla jedním z trvalých zdrojů inspirace jeho literární tvorby, kterou významně ovlivnil také pobyt v Itálii, kde v letech 1934 až 1936 studoval a přednášel na Istituto per l´Europa Orientale v Římě. V roce 1951 byl zatčen a pro špionáž a velezradu odsouzen v procesu s tzv. Zelenou internacionálou na doživotí. Podmínečně byl propuštěn 21. 12. 1963 a rehabilitován až v roce 1990.

Chcete si přečíst knihu?Povídky a jiné prózy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kostohryz. Číst Povídky a jiné prózy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY