Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech

Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech - Renáta Fučíková | Replicamaglie.com

...loniím - a ... V pražském Divadle Viola dnes představili knihu Renáty Fučíkové "William Shakespeare 12 převyprávěných her v historických souvislostech" ... Fučíková Renáta: Shakespeare - 12 převyprávěných her v ... ... . Publikaci s více než 400 originálními ilustracemi autorky pokřtila herečka Taťjana Medvecká, která v minulosti například hrála v Králi Learovi postavy Regan a Cordelie, a autor překladu Jiří Josek. Shakespeare - 12 převyprávěných her v historických souvislostech - 12 převyprávěných her v historických souvislostech - Renáta Fučíková Každá ze Shakespearových divadelních her je doplněna vstupy věnovanými vnějším projevům doby - např. renesanční módě, architektuře, italské literatuře, cestám Angličanů na ... 12 převyprávěných her v historických souvislostech. autor neuveden. Info ... Shakespeare (Renáta Fučíková) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . renesanční módě, architektuře, italské literatuře, cestám Angličanů na ... 12 převyprávěných her v historických souvislostech. autor neuveden. Info: Vyšehrad, 2019 (2.) - váz., 208 str. Převypr. a ilustr. Shakespeare od Renáta Fučíková v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky....

INFORMACE

AUTOR
Renáta Fučíková
DIMENZE
4,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech.pdf

POPIS

Průvodce dílem geniálního renesančního dramatika pro děti a mládež představí dvanáct jeho divadelních her v chronologickém pořadí (Kupec benátský, Jak se vám líbí, Mnoho povyku pro nic, Romeo a Julie, Sen noci svatojánské, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy, Hamlet, Král Lear, Mackbeth, Othello a Bouře), ale přiblíží také jejich inspirační zdroje, kulturní kontext a okolnosti jejich vzniku. Každá z her je doplněna vstupy věnovanými vnějším projevům doby – např. renesanční módě, architektuře, italské literatuře, cestám Angličanů na jih, vztahu starého kontinentu ke koloniím – a historickým souvislostem. Posluchači se tak seznámí nejen s příběhy klíčovými pro evropské kulturní povědomí, ale i s nejrůznějšími zajímavostmi, které jejich vznik provázely.

Chcete si přečíst knihu?Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Renáta Fučíková. Číst Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY