S pánem bohem zazděná: Průvodce pro poustevnice

S pánem bohem zazděná: Průvodce pro poustevnice - - | Replicamaglie.com

...rých ženách, přel. Matouš Turek, FF UK 2019 „A tehdy pronesl strofu …" Příběhy o skaldech, přel ... Univerzita Karlova. Filozofická fakulta - knihy | Databáze ... ... . 100 předmětů ze Židovského muzea v Praze - Židovské muzeum v Praze . Obrazová publikace vydaná k 100. výročí založení Židovského muzea v Praze představuje 100 nejznámějších předmětů z muzejních sbírek. S pánem bohem zazděná. ... Ancrene Wisse neboli Průvodce pro poustevnice sepsal ve třináctém století neznámý autor jako duchovní příručku příkladného života pro tři urozené rekluzy, tedy poustevnice,... Kolektivní monografie, která je společným dílem teologů a historiků umění, se snaží zachytit ... S pánem bohem zazděná - Knihkupectví Ládví ... ... Kolektivní monografie, která je společným dílem teologů a historiků umění, se snaží zachytit a popsat rozličné aspekty lidského hledání transcendence v dějinách i v současnosti. Úvody, přehledy a průvodce; Dějiny; Ekonomická sociologie; Teorie a metodologie; ... Ostatní s tímto titulem kupují: Visitationes canonicae archidiaconatus Posoniensis 1694/1695 ... S pánem Bohem zazděná - Průvodce pro poustevnice ......

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
5,30 MB
NÁZEV SOUBORU
S pánem bohem zazděná: Průvodce pro poustevnice.pdf

POPIS

Ancrene Wisse neboli Průvodce pro poustevnice sepsal ve třináctém století neznámý autor jako duchovní příručku příkladného života pro tři urozené rekluzy, tedy poustevnice, které se v rozpuku mládí o vlastní vůli nadobro uzavřely před světem a uvnitř strohých zdí své poustevny trávily život v modlitbách a zbožném rozjímání. Příručka měla sestrám poskytovat duchovní potravu, oporu i útěchu, jedná se proto o dílo svěží a stylisticky vytříbené, které čtenáře naší doby paradoxně zaujme především množstvím vyloženě světských metafor. Věci důvěrně známé totiž měly rekluzám napomáhat dobírat se věcí duchovních. Široký tematický záběr textu i jeho cenné postřehy ke každodenní středověké přítomnosti nabízejí jedinečný vhled do života Anglie třináctého století a text právem řadí mezi nejlepší ukázky raně středověké anglické prózy.

Chcete si přečíst knihu?S pánem bohem zazděná: Průvodce pro poustevnice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst S pánem bohem zazděná: Průvodce pro poustevnice Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY