Střelné básně

Střelné básně - Roman Krištof | Replicamaglie.com

...ora; vstupné dobrovolné; Autorské čtení v galerii ... PDF ČESKOSLOVENSKÝ SPISOVATEL KLUB PŘÁTEL POEZIE Jan ... ... . Autor psal básně v osmdesátých letech v Brně a v emigraci v USA (některé z nich jsou ve sbírce rovněž přítomny) - a po letech navázal v první jarní den roku 2013. ... Střelné básně - Krištof Roman, Cichá Marie Butula - Pozdní básnický debut míchá mystiku a erotiku na plotně rozpálené doběla… Autor psal básně jako mladíček v osmdesátých letech v Brně a v emigraci v USA (některé z nich jsou ve sbírce rovněž přítomny Střelné básně Café Jericho 03 - Duration: 13 minutes, 33 seconds. 46 views; 1 year ago; 4:22. Střelné básně Café ... Jarni basne | Sleviste.cz ... . 46 views; 1 year ago; 4:22. Střelné básně Café Jericho 04 - Duration: 4 minutes, 22 seconds. ... sasa gajic - živé ... Střelné básně - Roman Krištof . Pozdní básnický debut míchá mystiku a erotiku na plotně rozpálené doběla… Autor psal básně jako mladíček v osmdesátých letech v Brně a v emigraci v USA (některé z nich jsou ve sbírce rovněž přítomny) - a po letech navázal již jako stárnoucí muž v první jarní den roku 2013. Nedělní chvilka poezie. 1.5K likes. První program poezie, každou neděli ve 20.00 hodin www.nedelnichvilkapoezie.cz Co ukrývá název Střelné básně? Název vymyslel editor sbírky, básník Milan Ohnisko. On totiž o mé poesii řek´, že je to taková střelba, někdy od boku, někdy na slepo, ale něco zasahující, jak už to u střelby bývá (smajlík), či tak nějak jsme se kolem toho točili. Jinak je střelný jen prach, a taky básnění je ... Novinář, básník a galerista Ivan Motýl (1967) se v minulém roce odhodlal vydat svou první oficiální básnickou sbírku jménem Struska. Zařadil se tak po bok dalších zralých autorů Dagmar Plamperové (Z naší louky) nebo Romana Krištofa (Střelné básně), kteří rovněž sbírkou debutovali překvapivě až loni. Střelné básně. Krištof, Roman. Vydání: Druhé město 2019 ... Autor psal básně jako mladíček v osmdesátých letech v Brně a v emigraci v USA (některé z nich jsou ve sbírce rovněž přítomny) - a po letech navázal již jako stárnoucí muž v první jarní den roku 2013. Tehdy začal vznikat (primárně facebookový ... Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Roman Krištof. Art event in Prague, Czech Republic by Centrum teologie a umění and 2 others on Wednesday, November 27 2019 Romanu Krištofovi (*1965) vyšla v letošním roce jeho první básnická sbírka Střelné básně (Druhé město). Je zastoupen v antologii brněnské poezie z 80. let Uprostřed průmyslové noci (Větrné mlýny, 1996), v ročenkách Nejlepší české básně 2018 a 2019 (Host). Zařadil se tak po bok dalších zralých autorů Dagmar Plamperové (Z naší louky) nebo Romana Krištofa (Střelné básně), kteří rovněž sbírkou debutovali překvapivě až loni. Giebel, Karine: Pouhý stín Autor článku: Zuzana Šťastná - 10. 3. 2020 recenze. Cloé kdosi ve dne v ...

INFORMACE

AUTOR
Roman Krištof
DIMENZE
6,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Střelné básně.pdf

POPIS

Pozdní básnický debut míchá mystiku a erotiku na plotně rozpálené doběla… Autor psal básně jako mladíček v osmdesátých letech v Brně a v emigraci v USA (některé z nich jsou ve sbírce rovněž přítomny) – a po letech navázal již jako stárnoucí muž v první jarní den roku 2013. Tehdy začal vznikat (primárně facebookový) konvolut básní nazvaný deník psaný skrz roky, autorem charakterizovaný jako „pokoušení dostat se zpátky do cyklického času“. Dnes čítá dotyčný fascikl přes tisíc textů, z nichž několik desítek tvoří stavbu Střelných básní. Jejich jazyk má uhrančivý „spodní tah“ – ostrý jako obsidiánový nůž a zároveň odevzdaný jako chmýr ve větru. Dechberoucí „střelba“ váchalovské ráže z pera tvůrce, který vyznává, že „svolně páří se po nocích / láska tělesná s láskou k bohu“.

Chcete si přečíst knihu?Střelné básně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roman Krištof. Číst Střelné básně Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY