Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti

Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti - Vlastimil Novobilský | Replicamaglie.com

...oslav Novobilský Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti Autor: Vlastimil Novobilský ... Kultura a zábava Kava-Pech na Zboží.cz ... . Jaroslav Novobilský (1903-1942) byl učitelem na měšťanských školách v Melči (u Opavy) a v Pňovicích (u Olomouce). V Melči, s převážně německým obyvatelstvem, jako ředitel školy ... Jaroslav Novobilský Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti Autor: Vlastimil Novobilský. Jaroslav Novobilský (1903-1942) byl učitelem na měšťanských školách v Melči (u Opavy) a v Pňovic ... Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy ... ... . Jaroslav Novobilský (1903-1942) byl učitelem na měšťanských školách v Melči (u Opavy) a v Pňovicích (u Olomouce). V Melči, s převážně německým obyvatelstvem, jako ředitel školy ... Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti (KAVA-PECH, 2019) Tradukoj. Chava Pressburger: Taglibro de mia frato (2005, KAVA-PECH, taglibro de Petr Ginz, traduko komune kun la edzino Věra) Artikoloj Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti. 110,- Kč. Detail. 10. Líbí se: 119 lidem. Podobné jako Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti. Jaroslav Novobilský : muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti: Kolekto de la referaĵoj el la internacia seminario Apliko de esperanto en scienco kaj teĥniko 1984, Brno [de la 31-a de aŭgusto ĝis la 2-a de septembro 1984] Komenio kaj la internacia lingvo: Die Kunst zusammenzuarbeiten: Festschrift für Humphrey Tonkin Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti Kniha - autor Vlastimil Novobilský, 104 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá 110,- bez DPH 100,- Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti (978-80-87169-97-1) Kniha - autor Vlastimil Novobilský, 104 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Jaroslav Novobilský (1903-1942) byl učitelem na měšťanských školách v Melči (u Opavy) a v Pňovicích (u Olomouce). Jaroslav Novobilský Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti Vlastimil Novobilský / Kava-Pech (2019) Zároveň ze své id...

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Novobilský
DIMENZE
11,93 MB
NÁZEV SOUBORU
Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti.pdf

POPIS

Jaroslav Novobilský (1903–1942) byl učitelem na měšťanských školách v Melči (u Opavy) a v Pňovicích (u Olomouce). V Melči, s převážně německým obyvatelstvem, jako ředitel školy vybudoval novou školní budovu pro české žáky a současně intenzívně pracoval jako osvětový pracovník probouzející zanikající češství v místním sudetském obyvatelstvu. Nástupem Hitlera v sousedním Německu k moci a po Mnichovském diktátu se vztahy Němců a Čechů vyostřily natolik, že J. Novobilský s rodinou, před hrozbou zkázy, museluprchnout do Protektorátu Čech a Moravy. Jako ředitel měšťanské školy v Pňovicích u Olomouce dále pokračoval ve své intenzívní pedagogické a osvětové práci. Na počátku druhé světové války vstoupil jako župní velitel národně osvobozeneckého hnutí do boje proti nacismu. Spolu se svými spolupracovníky byl vyzrazen, zatčen gestapem, vězněn v Olomouci, odsouzen k smrti v Brně a zavražděn v koncentračním táboře Mauthausen 7. 5. 1942. J. Novobilský je příkladem člověka, který své ideály svobody a humanismu nezradil a svou krví přispěl k porážce nacistických plánů na zotročení Evropy a světa.

Chcete si přečíst knihu?Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Novobilský. Číst Jaroslav Novobilský: Muž, který povýšil morální principy nad strach ze smrti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY