Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi - Heather Morrisová | Replicamaglie.com

...trašlivém místě tatérem a musel označovat své spoluvězně čísly vyvedenými nesmazatelným ... Tatér z Osvětimi (Heather Morris) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... Kniha Tatér z Osvětimi vznikla podle skutečného příběhu, jenž souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu - čísly, která měli vězňové vytetována na předloktí. Když se slovenský žid Lale Sokolov stal v tom strašlivém místě tatérem a musel označovat své spoluvězně čísly vyvedenými nesmazatelným ... Tatér z Osvětimi Název: Tatér z Osvětimi. Autor: Heather Morris. Nakladatelství: BizBooks. ... Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta - Morris Heather ... ... ... Tatér z Osvětimi Název: Tatér z Osvětimi. Autor: Heather Morris. Nakladatelství: BizBooks. Rok vydání: 2018 . Počet stránek: 248. Celkové hodnocení: *** * Všichni vězni, kteří prošli koncentračním táborem v Osvětimi, měli na předloktí vytetované číslo. Těchto pět cifer mimo jiné znamenalo i to, kdo bude žít nebo ... 5 z 5 hvězdiček Alexandra 10. září 2018. Knih s tématikou holocaustu, nebo autentických zážitků z koncentračních táborů, jsem přečetla hodně, ale Tatér z Osvětimi mě velice překvapil. Dokázala jsem knihu přečíst za jeden den, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vytetovaná čísla na rukách vězňů v koncent...

INFORMACE

AUTOR
Heather Morrisová
DIMENZE
9,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Tatér z Osvětimi.pdf

POPIS

Tetování vězňů v Osvětimi se stala symbolem holocaustu. Jedním z těch, kdo čísla na předloktí tetovali, byl slovenský Žid Lale Sokolov, rodným jménem Ludwig Eisenberg. Jeho příběh připomíná děsivé události v dějinách lidstva a ukazuje, že vedle sebe mohou existovat promyšlená brutalita i nesobecká láska. Autorka s citem odkrývá sedmdesát let staré události, aniž by milostný příběh převládal nad tím nejdůležitějším – ztrátou domova, utrpením a touhou přežít.

Chcete si přečíst knihu?Tatér z Osvětimi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Heather Morrisová. Číst Tatér z Osvětimi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY