Tibetská kniha mrtvých

Tibetská kniha mrtvých - - | Replicamaglie.com

...zejí všechny bytosti, a cituje rozcházející se názory různých autorů, pokud jde o délku jeho trvání ... Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol -- Vysvobození v ... ... . Někteří udávají 7 dní, jiní až 49 dní, jako je tomu v Tibetské knize mrtvých. Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol Nakladatel: Argo EAN: 9788025700624 ISBN: 978-80-257-0062-4 Překlad: Kolmaš, Josef Popis: 1× kniha, vázaná, 142 stran, česky Rozměry: 17 × 23 cm Rok vydání: 2006 (1. vydání) Základní dílo tibetského buddhismu, zejména buddhistické morálky a filosofie. Jeho vznik se d ... Tibetská kniha mrtvých od 217 Kč - Heureka.cz ... . vydání) Základní dílo tibetského buddhismu, zejména buddhistické morálky a filosofie. Jeho vznik se datuje do 8. století n. l., kdy byla Kniha mrtvých patrně poprvé zapsána, avšak v následujících zhruba šesti stoletích patřila k tajným, "zakopaným" knihám, které nepronikly na veřejnost. Tato kniha přináší poučení zemřelému na jeho cestě do zásvětí - v „mezistavu", který následuje po fyzické smrti. Tibetská kniha mrtvých vychází u nás již po šesté a poprvé ji doprovází tibetský originál. Kniha: Tibetská kniha mrtvých - Kniha vychází již v 6. vydání Z tibetského originálu přeložil a úvodem doplnilprof. Josef Kolmaš, významný český sinolog, tibetolog a kulturní antropolog Základní dílo tibetského ... Přednáška s videoprojekcí • Náboženství Tibetu - bön, tibetský buddhismus • Učení o životě a smrti; mandala jako obraz člověka a universa • Tibetská kniha mrtvých, barda ... Kniha mrtvých je formulována jako poučení zemřelému na jeho cestě do „zásvětí" - v „mezistavu", který následuje po fyzické smrti. P oučení člověku na přechodu mezi těmito dvěma stavy pak není jen popisem pohřebníh...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
3,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibetská kniha mrtvých.pdf

POPIS

Základní dílo tibetského buddhismu, zejména buddhistické morálky a filosofie. Jeho vznik se datuje do 8. století n. l., kdy byla Kniha mrtvých patrně poprvé zapsána, avšak v následujících zhruba šesti stoletích patřila k tajným, "zakopaným" knihám, které nepronikly na veřejnost. Kniha mrtvých je formulována jako poučení zemřelému na jeho cestě do "zásvětí" - v "mezistavu", který následuje po fyzické smrti. Poučení člověku na přechodu mezi těmito dvěma stavy pak není jen popisem pohřebního rituálu, nýbrž také, a vlastně především, plánem správné životní cesty, vedoucí k vysvobození. Pro Evropany je ojedinělým kulturněhistorickým svědectvím o myšlení a způsobu života ve starém Tibetu.E-kniha v grafické podobě dle tištěného vydání je k dispozici ve formátu PDF.

Chcete si přečíst knihu?Tibetská kniha mrtvých ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Tibetská kniha mrtvých Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY