Exilový orloj

Exilový orloj - Karel Hvížďala | Replicamaglie.com

...volně navazuje na dva svazky fejetonů a drobných esejů Osmý den týdne a Dobře mrtvý dědeček ... Exilový orloj - Hvížďala Karel - knihkupectví Beletrie.eu ... . Trojice... Exilový orloj Hvížďala Karel. Kniha vzpomínek volně navazuje na dva svazky fejetonů a drobných esejů Osmý den týdne a Dobře mrtvý dědeček. Trojice velmi osobních zpovědí představuje svérázné paměti odkrývající souvislosti od Hvížďalových dětských let až do současnosti, přiznávají se k vlastní naivitě i ... Exilový orloj - nezapomínky. Vyšlo 2. 4. 2020 7/2020 Aleš Novák, David Zábransk ... Karel H ... Kniha: Exilový orloj - Karel Hvížďala | Knihy.ABZ.cz ... ... Exilový orloj - nezapomínky. Vyšlo 2. 4. 2020 7/2020 Aleš Novák, David Zábransk ... Karel Hvížďala: Exilový orloj. 28.05.2019 17:00. Knihovna Václava Havla. Kniha vzpomínek volně navazuje na dva svazky fejetonů a drobných esejů Osmý den týdne a Dobře mrtvý dědeček. Trojice velmi osobních zpovědí představuje svérázné paměti odkrývající souvislosti od Hvížďalových dětských let až do současnosti ... Exilový orloj. Kdo napsal knihu Exilový orloj? Autorem je Karel Hvížďala. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Objednávejte knihu Exilový orloj v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Exilový Orloj (The Exile Astronomical Clock) is a book of memoires that loosely follows on from Karel Hvížďala's two collections of essays Osmý den týdne (The Eighth Day of the Week) and Dobře mrtvý dědeček (Well Dead Grandpa).The trio of highly personal testimonies showcase distinctive recollections that reveal connections between the author's childhood years and the present ......

INFORMACE

AUTOR
Karel Hvížďala
DIMENZE
12,70 MB
NÁZEV SOUBORU
Exilový orloj.pdf

POPIS

Kniha vzpomínek volně navazuje na dva svazky fejetonů a drobných esejů Osmý den týdne a Dobře mrtvý dědeček. Trojice velmi osobních zpovědí představuje svérázné paměti odkrývající souvislosti od Hvížďalových dětských let až do současnosti, přiznávají se k vlastní naivitě i slabostem a s porozuměním přemítají o pohnutkách a činech přátel. Pomyslným orlojem procházejí Hvížďalovi souputníci, s nimiž sdílel úděl exulanta, především generační vrstevníci Václav Bělohradský, Jiří Gruša, Antonín Brousek, Karel Kryl nebo Karol Sidon, ze starších Milan Kundera, Arnošt Lustig či Josef Škvorecký. O Exilovém orloji, portrétech blízkých, s nimiž ho spojují podobné životní zkušenosti, autor říká: Je to puzzle vzpomínek na dvanáct let, z kterých se snažím složit ucelenější a místy jasnozřivější obraz doby a lidí, které jsem měl a mám rád. Byli to lidé s povahou větru a ne trávy. Ve spánku mi ti nejbližší vykukují z mozku jako apoštolové na orloji a já znovu slyším jejich veselý smích, vidím čarolesk v jejich očích, vybavuji si jejich úpěnlivý hlas i jejich vášnivou, rozhořčenou, jindy zase ironickou rétoriku, utajované hořké slzy, koření před autentickými výkony, a cítím jejich pevný stisk ruky.

Chcete si přečíst knihu?Exilový orloj ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Hvížďala. Číst Exilový orloj Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY