Monoteistická náboženství a stát

Monoteistická náboženství a stát - Karel Sládek | Replicamaglie.com

...l od iluzorních atheistických představ o světě) a protože ... Gregor Buss | Buber institute ... ... Náboženství je ideologie. Ale ne každá ideologie je náboženská. Jsou tu i ideologie, které zastávají agnostici a také ateisté. Předpokládám, že nemusím jmenovat. Pojem ideologie je tedy širší, než pojem náboženství. A je tu ještě jeden pojem, širší, než ideologie. Je to světonázor. Blízký východ je pojmenování pro země v oblasti kolem východu Středomoří. Jedná se o místo, kde se spojují tři kontinenty, zrodily se ... Monoteistická náboženství a stát - E-shop Antikvariát Olomouc ... . Jedná se o místo, kde se spojují tři kontinenty, zrodily se prastaré civilizace a vznikala zde nejrozšířenější monoteistická náboženství - křesťanství, islám a judaismu. Oblast Blízkého východu tvoří 16 států. Rodiště monoteistických náboženství. Blízký východ je historická oblast, odkud pochází všechna monoteistická náboženství včetně křesťanství. Místní křesťanské komunity tedy patří mezi ty nejstarší na světě. Od Egypta po Írán žije asi 12 milionů křesťanů z různých starodávných církví. 1. Satanismus není jen náboženství, ale i filosofie. 2. Satanova komunita neuctívá Satana. Předmětem a středobodem je člověk samotný, jakožto tvůrce smyšlených bohů. 3. Satanova komunita nepropaguje ani neuctívá zlo, pouze má jiný pohled na morálku než tradiční monoteistická náboženství. 4. Demokratický stát za překonanou instituci, která má být obětována ve prospěch nadstátních uskupení, která nikdy nemohou získat demokratickou legitimitu. Přirozeně strukturovaná národní spoleenství ... ucelený koncepní rámec filantropie přinesla monoteistická náboženství....

INFORMACE

AUTOR
Karel Sládek
DIMENZE
9,60 MB
NÁZEV SOUBORU
Monoteistická náboženství a stát.pdf

POPIS

Předkládaná kolektivní monografie českých i zahraničních odborníků se pokouší uchopit problém vztahu náboženství a státu v širších historických, právních i teologických souvislostech a přitom ponechat otevřený prostor pro další reflexi. První kapitoly se věnují nárysu vztahu židovství, křesťanství a islámu ke státu v souvislosti s jejich posvátnými knihami a ranými dějinami těchto náboženských tradic. Druhá část představuje reflexi o monoteistických náboženstvích v kontextu novověkých politických dějin. Třetí část přináší studie o vybraných otázkách specifického vztahu křesťanské nauky ke státu.

Chcete si přečíst knihu?Monoteistická náboženství a stát ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Sládek. Číst Monoteistická náboženství a stát Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY