Tibetská kniha mrtvých

Tibetská kniha mrtvých - - | Replicamaglie.com

... v 6. vydání Z tibetského originálu přeložil a úvodem doplnilprof ... Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol -- Vysvobození v ... ... . Josef Kolmaš, významný český sinolog, tibetolog a kulturní antropolog Základní dílo tibetského ... Přednáška s videoprojekcí • Náboženství Tibetu - bön, tibetský buddhismus • Učení o životě a smrti; mandala jako obraz člověka a universa • Tibetská kniha mrtvých, barda ... Kniha mrtvých je formulována jako poučení zemřelému na jeho cestě do „zásvětí" - v „mezistavu", který následuje po fyzické smrti. P oučení člověku na přechodu mezi těmito dvěma stavy pak není ... Tibetská kniha mrtvých od 217 Kč - Heureka.cz ... . P oučení člověku na přechodu mezi těmito dvěma stavy pak není jen popisem pohřebního rituálu, nýbrž také, a vlastně především, plánem správné životní cesty, vedoucí k ... TIBETSKÁ KNIHA MRTVÝCH Bardo thodol (Vysvobození v bardu skrze naslouchání) Objasnění barda prapodstaty [zvané] Velké vysvobození skrze naslouchání z [cyklu] "Hluboké učení o spontánním vysvobození skrze rozjímání o pokojných a hněvivých božstvech" (KHA) - 29 Všechny informace o produktu Kniha Tibetská kniha mrtvých, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Tibetská kniha mrtvých. Kniha mrtvých je umělé označení pro literární, případně obrazovou historii které popisují putování duše záhrobím. Název je původně spjat s Egyptskou knihou mrtvých, neboť je odvozen od toho jak jí nazývali arabští vykradači hrobů - Kniha mrtvého muže.Ti jí přirozeně nedokázali přečíst, ale upoutávala svým mnohdy skvostným provedením. Tibetská kniha mrtvých. Tibetská kniha mrtvých. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Bardo Thedol je jedním z řady návodů na šest druhů osvobození: osvobození nasloucháním, nošením, nazíráním, rozpomínáním, ochutnáváním a dotýkáním. ... tibetská kniha mrtvých je právě jedním z takových tantrických textů, i když nikoli vysloveně okultním, jehož pomocí lze účinně dospět ke kýženému vysvobození. podle jejího učení totiž představuje smrt a každá ze tří fází následného posmrtného mezistavu extrémní situace, klíčové momenty, kterých lze s pro ... Kupte knihu Tibetská kniha mrtvých od Josef Kolmaš na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Klasicko-etnická opera o mystické cestě od smrti k novému zrození podle Tibetské knihy mrtvých v RockOpera Praha. Aktivní účast publika, mystická atmosféra, ... Všetky informácie o produkte Kniha Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol, porovnanie cien z interne...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
3,52 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibetská kniha mrtvých.pdf

POPIS

Základní dílo tibetského buddhismu, zejména buddhistické morálky a filosofie. Jeho vznik se datuje do 8. století n. l., kdy byla Kniha mrtvých patrně poprvé zapsána, avšak v následujících zhruba šesti stoletích patřila k tajným, "zakopaným" knihám, které nepronikly na veřejnost. Kniha mrtvých je formulována jako poučení zemřelému na jeho cestě do "zásvětí" - v "mezistavu", který následuje po fyzické smrti. Poučení člověku na přechodu mezi těmito dvěma stavy pak není jen popisem pohřebního rituálu, nýbrž také, a vlastně především, plánem správné životní cesty, vedoucí k vysvobození. Pro Evropany je ojedinělým kulturněhistorickým svědectvím o myšlení a způsobu života ve starém Tibetu.E-kniha v grafické podobě dle tištěného vydání je k dispozici ve formátu PDF.

Chcete si přečíst knihu?Tibetská kniha mrtvých ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Tibetská kniha mrtvých Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY