Krkonošští rodáci vzpomínají 3: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let

Krkonošští rodáci vzpomínají 3: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let - Libor Dušek | Replicamaglie.com

... a recenze Krkonošští rodáci vzpomínají 3 - Dramatické příběhy z válečných i poválečných let - Libor Dušek ... Krkonošští rodáci vzpomínají 3 (Libor Dušek) ... . Nakupte společně - Krkonošští rodáci vzpomínají. Kniha Krkonošští rodáci vzpomínají - Dramatické příběhy z válečných a poválečných let patří do série Krkonošští rodáci vzpomínají.Z této série Vám nabízíme celkem 3 knihy za zvýhodněnou cenu 676 Kč. Objednávejte knihu Krkonošští rodáci vzpomínají 3 - Dramatické příběhy z válečných i poválečných let v in ... Krkonošští rodáci vzpomínají 3 - Dramatické příběhy z ... ... . Objednávejte knihu Krkonošští rodáci vzpomínají 3 - Dramatické příběhy z válečných i poválečných let v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Krkonošští rodáci vzpomínají: Dramatické příběhy z válečných a poválečných let Libor Dušek Nakladatel: Víkend 2017 Krkonošští rodáci vzpomínají 2 Autor: Dušek, Libor Nakladatel: Víkend EAN: 9788074332234 ISBN: 978-80-7433-223-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 192 stran, česky Rozměry: 13,4 × 20,8 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Hledáte Krkonošští rodáci vzpomínají 3 - Dramatické příběhy z válečných i poválečných let od Libor Dušek? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Hledáte Krkonošští rodáci vzpomínají - Dramatické příběhy z válečných a poválečných let od Libor Dušek? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodeje...

INFORMACE

AUTOR
Libor Dušek
DIMENZE
9,86 MB
NÁZEV SOUBORU
Krkonošští rodáci vzpomínají 3: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let.pdf

POPIS

Třetí pokračování příběhů rodáků z Krkonoš či blízkého Podkrkonoší nabízí pestrou mozaiku životních osudů a zkušeností pozoruhodných vypravěčů. Ve všech příbězích silně rezonuje česko-německá interakce. Soužití obou etnik na území Krkonoš nebylo v minulosti vždy oboustranně přívětivé a ideální. Diskutabilní rovnováhu rozrušily nejprve smělé ambice Konrada Henleina a Adolfa Hitlera v 2. polovině 30. let a 1. polovině let 40. a následná česká reakce po květnu 1945 vedená Edvardem Benešem. Paradoxem je fakt, že většina krkonošských rodáků ve svém rodokmenu najde vždy alespoň několik německy, respektive česky hovořících předků. Instituce tzv. smíšených manželství byla až do 30. let na denním pořádku, podobně jako handl - dočasná výměna dětí mezi českými a německými rodinami, primárně motivována výukou toho druhého jazyka, ale nesla s sebou i řadu dalších pozitivních sociálních aspektů. Ani to však nepomohlo zastavit lavinu kolektivních i osobních nenávistí. Historicko-politická rozhodnutí shora měla nakonec drtivou převahu a osudový dopad na všechny zúčastněné. Paní Ingrid Mainert a její rodina byla nucena v dětství opustit místo, kde do té doby vyrůstala. Protože byla Němka. Danuše Nekolová byla nucena během války pracovat ve vrchlabské továrně pro Němce. Protože byla Češka. Herta Paulů vyrůstala bez tatínka, který byl nucen narukovat do války. Protože byl Němec. Vyhnula se poválečnému vysídlení a ve Vrchlabí žije doposud. Protože její maminka byla Češka. Realita bývá vždycky složitější, než se jeví na první pohled.

Chcete si přečíst knihu?Krkonošští rodáci vzpomínají 3: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Libor Dušek. Číst Krkonošští rodáci vzpomínají 3: Dramatické příběhy z válečných i poválečných let Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY