Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací

Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací - Evan Fraser, | Replicamaglie.com

...Sedlák, KNIHA ZLÍN, 2019, 436 s.. Všechny staré civilizace vznikaly „na základech, které nejsou o nic pevnější než bláto pod jejich políčky" ... Novinky knižního fondu KKFB - naučná literatura - červenec ... ... . Ukazuje tvář světa, který začal mít hlad. Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací Autor: Evan Fraser, Andrew Rimas Přeložil: Lubomír Sedlák. Počet stran: 436 Vazba: brožovaná Formát: 138×190 mm ISBN: 978-80-7473-781-7 Doporučená cena: 399 Kč. Knihu Impérium jídla vydalo nakladatelství Kniha Zlín. Ukázka z knihy Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací Kniha s pomo ... Fraser, Evan; Rimans, Andrew: Impérium jídla - iLiteratura.cz ... . Knihu Impérium jídla vydalo nakladatelství Kniha Zlín. Ukázka z knihy Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací Kniha s pomocí úryvků z barvitě napsaného deníku jistého kupce žijícího v šestnáctém století živým způsobem popisuje osudy lidí i celých společností v uplynulých dvanácti tisíciletích, a to na příkladu potravin, které coby zdroje pěstovali nebo lovili ... Tento aforismus nám sděluje velice hlubokou pravdu o naší civilizaci, pravdu, která hrála v dějinách lidstva po tisíce let nesmírně významnou roli. ... který začal mít hlad. Impérium jídla je fascinujícím, svěžím vylíčením dějin prostřednictvím jídelního stolu. ... (hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací ... Kniha s pomocí úryvků z barvitě napsaného deníku jistého kupce žijícího v šestnáctém století živým způsobem popisuje osudy lidí i celých společností v uplynulých dvanácti tisíciletích, a to na příkladu potravin, které coby zdroje pěstovali nebo lovili, s nimiž obchodovali a které také konzumovali. Jan Padych: Čas vlků . Volné pokračování autorova románu Čtvrtý králův pes. Píše se rok 1417 a Hynku Tasovi z Boru se konečně podařilo krále přemluvit, aby jej propustil ze služby. Impérium jídla: hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací. Impérium jídla popisuje osudy lidí i celých společností v uplynulých dvanácti tisíciletích na příkladu potravin, které člověk pěstoval nebo lovil, které konzumoval, ale s nimiž také obchodoval. Evan Fraser, Andrew Rimas: Impérium jídla. Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací Evan Fraser, Andrew Rimas: Impérium jídla. Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací ... Eva Bobůrková původní povolání systémové inženýrky nikdy nevykonávala, neb se zhlédla v novinařině. Ze zpovídaných lidí jí brzy jako nejzajímavější vyšli vědci, a tak se od ekonomického zpravodajství odklonila k popularizaci vědy, kteréžto se věnuje od roku 2000. Líčí například, jak by mohla situace, kdy rybáři lovící krevety v deltě řeky Mekongu vytáhnou jen prázdnou síť, vyvolat nep...

INFORMACE

AUTOR
Evan Fraser,
DIMENZE
11,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací.pdf

POPIS

Jsme to, co jíme. Tento aforismus vystihuje hlubokou pravdu o naší civilizaci. Impérium jídla popisuje osudy lidí i celých společností v u uplynulých dvanácti tisíciletích na příkladu potravin, které člověk pěstoval nebo lovil, které konzumoval, ale s nimiž také obchodoval. Líčí napínavé příběhy tak odlišných míst, jakými jsou starověká Mezopotámie nebo imperiální Británie. Z prvního města vzniklého v kdysi prosperující oblasti zvané Úrodný půlměsíc nás kniha přenáší k rychle se vyprazdňujícím obilnicím a miskám rýže dnešní Číny. Veškerá lidská společenství vznikají na základě vytvoření a výměny přebytků potravin. Hojnost však není nevyčerpatelná. Nakonec nevyhnutelně přichází čas, kdy se neurodí, pole utrpí erozí nebo klesnou teploty. Jednotlivé kultury pak upadají do temných období chudoby, hladu a války, nebo se centrum moci přesune jinam. Něco takového se stalo na konci římské říše, kdy otroci příliš namáhali půdu na plantážích v Evropě a Egyptě a připravili ji tak o plodnost. Přihodilo se to i starodávným Mayům, kteří během staletí, kdy v jejich říši panovalo sucho, museli opustit svá nádherná města. A stalo se tak i ve čtrnáctém století, kdy středověké společnosti zničil mor a hlad, stejně jako ve století devatenáctém, kdy katastrofální postupy kolonizátorů uvrhly polovinu světa do takové bídy, že se z ní už nikdy nevzpamatovala. Kniha vynikajícím způsobem popisuje jednotlivé cykly konzumace potravin v minulosti, zabývá se však i budoucností. Líčí například, jak by mohla situace, kdy rybáři lovící krevety v deltě řeky Mekongu vytáhnou jen prázdnou síť, vyvolat nepokoje v Karibské oblasti. Nebo k čemu dochází, když nějaké kultuře nebo národu dojdou potraviny. Ukazuje tvář světa, který začal mít hlad.

Chcete si přečíst knihu?Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Evan Fraser,. Číst Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY