O pokladech a strašidlech Orlických hor

O pokladech a strašidlech Orlických hor - Blanka Jehlíková | Replicamaglie.com

...tol a kutacích jam. Lidé věří pověstem o ukrytých pokladech ... O obci Kameničná | Kameničná - obec v podhůří Orlických hor ... . Francouzi mají Loiru, my máme Divokou Orlici. Vine se na východě Čech, obtáčí svahy Orlických hor a míjí bezpočet zřícenin, hradů a zámků. K těm nejstarším se vážou skutečné příběhy o pokladech a tajných chodbách, v nejnovějších dodnes bydlí potomci vážených šlechticů. Když se vydáváte po toku této řeky, je to, jako byste putovali v čase. Podle pověsti se jednou sešli Krakonoš z Krkonoš a Rampušák ... PDF 2 www.orlickehory-cz ... . Podle pověsti se jednou sešli Krakonoš z Krkonoš a Rampušák z Orlických hor a uvažovali o tom co udělat, aby i Jizerské hory měly svého ochránce. Prohlédli si nejdříve kopce, louky a skály od Smrku po Oldřichovské sedlo a přes Černou Studnici až dolů k Jizeře, kde se do ní vlévá divoká Kamenice a dravý Žernovník. Světově proslulý německý spisovatel Otfried Preußler vybral a nově převyprávěl třikrát třináct nejkrásnější a nejzajímavější lidových pověstí o pokladech a jejich strážcích, o kouzelnících a čarodějnicích, o strašidlech a duších, které se tradují v německém prostředí. O pokladech a strašidlech Orlických hor-28 %. Není skladem. 108 K ... 999 Neobyčajné ženy z prvého oficiálneho transportu do Osvienčimu - Heather Dune Macadam: Krátky popis: Diskontní produkt 999 Neobyčajné ženy z prvého oficiálneho transportu do Osvienčimu - Heather Dune Macadam od výrobce Ikar u nás najdete ve slevě od 415 Kč : Obvyklá cena: 415 region Ústeckoorlicka pověst pohádka Blanka Jehlíková O pokladech a strašidlech Orlických hor Radim Dušek Libor Kubišta Petr Žitný Pohádky lanšperského hradu Jazyk práce: čeština Datum vytvoření / odevzdání či podání práce: 18....

INFORMACE

AUTOR
Blanka Jehlíková
DIMENZE
8,83 MB
NÁZEV SOUBORU
O pokladech a strašidlech Orlických hor.pdf

POPIS

Knížka obsahuje třiadvacet pověstí, které se váží k Orlickým horám a kraji pod nimi.V lidovém vyprávění se dochovalo mnoho pověstí, které ještě neznáme.V knize se můžeme dočíst o Hadím králi u obce Plolom nedaleko Olešnice, princezně na Suchém vrchu a porušeném slibu pasáčka Janka, čaroději jménem Vogelhans (Ptačí Jan) žijícím nedaleko Bedřichovky nebo o pokladu ve Špičáku a malém Jáchymovi. Na rozdíl od Jiřího Frýzka, jenž se ve své dříve vydané publikaci "Ze světa pověstí" omezuje pouze na to, co bylo psáno ve starých kronikách, autorka popustila uzdu své představivosti a dochované pověsti zpracovala literárně. Jedním dechem je třeba konstatovat, že se jí to povedlo dokonale a předkládá čtivé texty, v nichž jednotlivé postavy příběhů nám ožívají před očima a jsme přirozeným způsobem vtažení do děje. Pověsti Blanky Jehlíkové lze nesporně zařadit mezi to nejlepší, co v tomhle žánru u nás vyšlo.

Chcete si přečíst knihu?O pokladech a strašidlech Orlických hor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Blanka Jehlíková. Číst O pokladech a strašidlech Orlických hor Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY