Velký svět v malých linkách – Válovky

Velký svět v malých linkách – Válovky - Dagmar Šubrtová | Replicamaglie.com

...m: LETADLA-- autor: Nowicki Artur, Brykczynski Marcin Václav Fiala -SOCHY-- autor: Fiala Václav Online knihkupectví Knihy ... Typlt (Petr Vaňous) | Detail knihy | ČBDB.cz ... .ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > A > * 1926-2009. Velký svět v malých linkách - Válovky . Legendární sestry Jitka a Květa Válovy se narodily v roce 1922 v dělnickém Kladně jako dvojčata. Od svých šestnácti let žily v malém řadovém domku se zahrádkou, který se stal jejich útočištěm a středem jejich společného života. Oběma sestrám byla věnována kniha Velký svět v malých linkách/Válovky, kterou loni k vydání připravila Dagmar ... Velký svět v malých linkách - Dagmar Šubrtová | Knihy.ABZ.cz ... . Oběma sestrám byla věnována kniha Velký svět v malých linkách/Válovky, kterou loni k vydání připravila Dagmar Šubrtová. A pak začne kreslit… I když sestry Válovy nikdy nevyučovaly malování, přesto za nimi přicházeli mladí (a postupně stárnoucí) kladenští výtvarníci, aby si vyslechli jejich, někdy velmi jadrně ... Válovky - Velký svět v malých linkách - Dagmar Šubrtová ... V letošním roce uplynulo 60 let od absolutoria sester Válových na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Škola připravila Jitce Válové výstavu jejích posledních kreseb inspirovaných poslechem hudby. From the Introduction of Velký svět v malých linkách (A Big World of Small Lines), 2010: "… My visits in the last few years to Jitka's have become more and more frequent. We talk for hours about what we see, what we enjoy. We reminisce. Sometimes I bring Jitka my new drawings, or a photograph from a place which I have visited. Velký svět v malých linkách - Válovky. V krajině prorostlého bůčku (2. vyd) Aprílová škola - Jiří Žáček | Databáze knih ... Pozor! Velký výběr vtipných kaší! Zvláště pro ty, kterým v hlavě straší! Veselá básnická sbírka Jiřího Žáčka nás opět rozesměje a potěší jazykovým vtipem, se kterým autor ... Stolek na malování, velikost velký . Stolek na malování figurek a modelů, rozměry 40 x 30 x 6 cm). Stolek má dvě patra pro uložení barev, dva držáky na nádobky s vodou a řadu otvorů na štětce, modelovací náčiní, ředidla, apod. Je vlastně hodně neobvyklé, že tento chamsín, pouštní vítr, doletěl až na Kladno. text je převzat z knihy Velký svět v malých linkách / Válovky (editor: Dagmar Šubrtová, texty ... Velký svět v malých linkách - Válovky 185 Kč -15 %. Koupit. Třeboň 48 Kč -2 %. Koupit. Počasí 419 Kč -16 %. Koupit. Princezny českého filmu 194 Kč -22 %. Koupit. Dárkový poukaz: Radost zaručena. Darujte poukaz v libovolné hodnot ... 117440. Cílek, Václav / Fiala, Václav / Hanke, Jiří / Šubrtová, Dagmar / Válová, Jitka / Vaňous, Petr - Vělký svět v malých linkách - Vál...

INFORMACE

AUTOR
Dagmar Šubrtová
DIMENZE
11,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Velký svět v malých linkách – Válovky.pdf

POPIS

Legendární sestry Jitka a Květa Válovy se narodily v roce 1922 v dělnickém Kladně jako dvojčata. Od svých šestnácti let žily v malém řadovém domku se zahrádkou, který se stal jejich útočištěm a středem jejich společného života. Po druhé světové válce začaly studovat na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru monumentální malby Emila Filly.V roce 1966 měly sestry Válovy ve Špálově galerii v Praze první a také na příštích sedmnáct let poslední bilancující výstavu. Až ve třiaosmdesátém roce došlo ke zlomu výstavou v Galerii výtvarného umění v Chebu, uspořádanou Janou a Jiřím Ševčíkovými. V té době se jednalo o jejich "objevení". Po roce 1989 se otevřel prostor a naskytly se možnosti výstav i v zahraničí. Společně cestovaly do New Yorku, Londýna, Manchesteru, Barcelony, Budapešti a Walesu. Dostalo se jim i významného ocenění - roku 1994 jim byla ve Vídni udělena Herderova cena, kterou společně převzaly. Jedna cena pro dvě umělkyně, i takto se dá vnímat dvojjedinost.V září 1998 došlo k tomu nejsmutnějšímu, zemřela Květa. Nedočkala se v roce 2000 velké společné výstavy ve Veletržním paláci Národní galerie a dalších ocenění, která jí byla udělena in memoriam. Jitce sestra chybí, ale po dvouletém smutku pokračuje v malování, protože Květa je s ní dál. Každá je přítomna v té druhé. V letošním roce uplynulo 60 let od absolutoria sester Válových na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Škola připravila Jitce Válové výstavu jejích posledních kreseb inspirovaných poslechem hudby. Dagmar Šubrtová, asistentka z ateliéru Kurta Gebauera, ve spolupráci se sochařem Václavem Fialou připravili publikaci, která obsahuje průřez kresbami obou sester od studií po dnešek. Kresby doplňují unikátní fotografie obou umělkyň a vzpomínkové texty několika přátel (Cílek, Vaňous, Hanke, Šubrtová, Fiala).Kniha není koncipována jako životopisný katalog, ale spíš jako sbírka básní, kde jsou slova nahrazena kresbami.

Chcete si přečíst knihu?Velký svět v malých linkách – Válovky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dagmar Šubrtová. Číst Velký svět v malých linkách – Válovky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY