Sanatorium Tworki

Sanatorium Tworki - Marek Bieńczyk | Replicamaglie.com

...sou mladý básník Jurek, účetní Sonia a skupinka jejich přátel, kteří se schovávají před útrapami války v psychiatrické léčebně v Tworkách, ležících na předměstí Varšavy ... Sanatorium - definition of sanatorium by The Free Dictionary ... . Právě zde prožívají svou první zamilovanost a okouzlení jeden druhým. Prostředí sanatoria ... Directed by Brant Sersen. With Don Fanelli, Charlie Fersko, DJ Hazard, Lauren Hunter. On New Year's Eve in 1955, Richard Howell, a patient at the Hillcrest Sanatorium, went on a bloody rampage, killing three children before he hanged himself. Sanatorium Tworki - Marek Bieńczyk (E-book elektronické knihy) Hodnocení produktu: 0%. Román Sanatorium Tworki (1999) se odehrává během dvou válečných let 1943-1944 a jeho hrdiny jsou ... Kniha: Sanatorium Tworki - Marek Bieńczyk | Knihy.ABZ.cz ... . Sanatorium Tworki - Marek Bieńczyk (E-book elektronické knihy) Hodnocení produktu: 0%. Román Sanatorium Tworki (1999) se odehrává během dvou válečných let 1943-1944 a jeho hrdiny jsou mladý básník Jurek, účetní Sonia a skupinka jejich přátel, kteří se schovávají... Román Sanatorium Tworki (1999) se odehrává během dvou válečných let 1943-1944 a jeho hrdiny jsou mladý básník Jurek, účetní Sonia a skupinka jejich přátel, kteří se schovávají před útrapami války v psychiatrické léčebně v Tworkách, ležících na předměstí Varšavy. Komentáře ke slovu sanatorium » přidat nový komentář ... Sanatorium Tworki autor: Bieńczyk Marek dopor. cena: 229 K ... Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Román Sanatorium Tworki (1999) se odehrává během dvou válečných let 1943-1944 a jeho hrdiny jsou mladý básník Jurek, účetní Sonia a skupinka jejich přátel, kteří se schovávají před útrapami války v psychiatrické léčebně v Tworkách, ležících na předměstí Varšavy....

INFORMACE

AUTOR
Marek Bieńczyk
DIMENZE
4,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Sanatorium Tworki.pdf

POPIS

Román Sanatorium Tworki (1999) se odehrává během dvou válečných let 1943–1944 a jeho hrdiny jsou mladý básník Jurek, účetní Sonia a skupinka jejich přátel, kteří se schovávají před útrapami války v psychiatrické léčebně v Tworkách, ležících na předměstí Varšavy. Právě zde prožívají svou první zamilovanost a okouzlení jeden druhým. Prostředí sanatoria – rozlehlé parky, záhony, aleje a altánek – to vše se zdá být bezpečným útočištěm, vytvářejícím atmosféru štěstí a normálního života. Avšak touto idylickou kulisou začne prostupovat krutá realita války a holokaustu. V textu se sice přímo nehovoří o Židech a varšavském povstání, avšak čtenář po celou dobu tuší, že mladí lidé, kteří do sanatoria přišli za prací, se tu ve skutečnosti skrývají pod falešnými jmény kvůli svému rasovému původu. A ze stejného důvodu pak jeden po druhém také náhle mizí. Bieńczyk ve své knize spojuje vypravěčskou spontaneitu s neobyčejnou jazykovou hravostí a vynalézavostí, se spoustou slovních hříček, asonancí, rýmů, citátů, parodií a aluzí. Jeho vyprávění při tom bravurně balancuje na tenké hraně mezi krajnostmi idyly a tragédie, a právě proto je Sanatorium Tworki považováno za jednu z nejlepších polských próz posledních několika desetiletí. Román byl přeložen do několika světových jazyků, získal řadu významných cen (např. cenu Władysława Reymonta, Paszport Polityki a Grand Prix du Festival Littératures du Monde) a dnes je všeobecně považován za neoddiskutovatelnou součást polského literárního dědictví.

Chcete si přečíst knihu?Sanatorium Tworki ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Bieńczyk. Číst Sanatorium Tworki Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY