Haličsko-volyňský letopis

Haličsko-volyňský letopis - - | Replicamaglie.com

...oušel získat pro sebe. Informácie o tejto udalosti poskytuje aj Haličsko-volyňský letopis z 13 ... Vizitka: Katedra slavistiky ... . storočia: "Bátú mu řekl: 'Skloň se před vírou našich předků.' Michail odpověděl: 'Jelikož nás Bůh za naše hříchy vydal do vašich rukou, klaníme se ti a ctíme tě. Haličsko-volyňský letopis a Druhé pokračování Kosmovo. Hledání nových konceptů ve středověké historiografii Haličsko-volyňský letopis. Praha : Argo 2010 (úvodní studie, překlad ze staroruštiny, komentáře Jitka Komendová). ISBN ... Knižní novinky: Haličsko-volyňský letopis | Literatura ... ... . Praha : Argo 2010 (úvodní studie, překlad ze staroruštiny, komentáře Jitka Komendová). ISBN 978-80-257-0187-4. Komendová, J. (2011) Světec a šaman. Kulturní kontexty ruské středověké legendy. Praha : Argo. ISBN 978-80-257-0451-6. Kapitola v monografii (odborné knize) Komendová, J. (2007). Haličsko-volyňský letopis. 2010. Komendová J. Verurteilung-Toleranz-Gleichgültigkeit. Zur Aufnahme der katholischen Welt in der altrussischen Literatur des 13. und 14. Jahrhunderts. In . (Eds.) Przestrzeń religijna Europy Środkowo-Wschodniej w średniowieczu. 2010. Komendová J ... Haličsko-volyňský letopis 14 poptávek. Nikdykde 9 poptávek. Modlitby na těle od 49 K ... Dějiny Ruska 20. století - 1.díl - 1894 - 1939. Není skladem. Haličsko-volyňský letopis - Haličsko-volyňský letopis a Druhé pokračování Kosmovo. Hledání nových konceptů ve středověké historiografii.- In: Listy filologické, 2008, 131, s. 441-452. - Jazyk i gramota v missii Stěfana Permskogo. Rossica Olomucensia.- In: Časopis pro ruskou a slovanskou filologii, 2008, XLVII(1), s. 13-22. - Topoi v kontextech. Když na svém dvoře v Počáplech 22. září 1253 zemřel Václav I., jeho nejstaršímu synu nic nebránilo k nástupu na trůn.Mladý Přemyslovec měl už za sebou první vladařské krůčky, několik let byl markrabětem na Moravě a také vévodou rakouským a štýrským. Prohlédněte si knihy v nabídce knihkupectví Kosmas.cz, jejichž překladatelem je Jitka Komendová. Obraz cizích kultur v písemnictví Rusi 11.-14. století, Olomouc 2005; Haličsko-volyňský letopis, Praha 2010 (úvodní studie a překlad pramene). Reprodukci textů ve dvou redakcích viz ... Haličsko-volynský letopis, ktorý o nej píše, až dvakrát zdôrazňuje, že na Rusi dovtedy nebolo kniežaťa, „ktorý by bojoval v Českej zemi". Ba dokonca Daniela vyvyšuje ešte viac tvrdením, že „v Čechách nebojovali ani statočný Svjatoslav, ani svätý Vladimír". Takto ho letopis celkom otvorene nadraďuje nad ostatné ......

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,39 MB
NÁZEV SOUBORU
Haličsko-volyňský letopis.pdf

POPIS

Haličsko-volyňský letopis sleduje pod zorným úhlem aktivit místních knížat z rjurikovského rodu dění v širokém prostoru střední a východní Evropy 13. století. Haličsko--volyňské knížectví se rozvíjelo na velmi exponovaném pomezí střední a východní Evropy a bylo nuceno žít v neustálém kontaktu se světem pravoslaví a katolicismu, světem baltského pohanství a stepních etnik. Jak dokazuje i místní letopis, kultura Haliče a Volyně překonala konfesní bariéry a díky stýkání se odlišných kulturně-geografických celků umožnila Haličsko-volyňskému knížectví stát se na jistou dobu originální kontaktní zónou, prvkem spojujícím střední a východní Evropu. Haličsko-volyňský letopis dosud nebyl přeložen do češtiny, a to ani formou ukázek v antologiích středověkého písemnictví.

Chcete si přečíst knihu?Haličsko-volyňský letopis ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Haličsko-volyňský letopis Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY