Historie židovské kopané

Historie židovské kopané - Lubomír Král | Replicamaglie.com

...ovensku; Historie židovské kopané v Československu ... Historie židovské kopané v Československu - Lubomír Král ... ... . kliknutím zvětšíte. ks. Kód: 0349037: Cena s DPH : 449,- Kč ... ZMĚNA! Z organizačních důvodů došlo ke změně termínu konání přednášky na 4. prosince. Kniha s názvem Historie židovské kopané v Československu popisuje doposud přehlížený kompletní vývoj a průběh soutěží Židovského fotbalového svazu v letech 1918-1939, ale i za Protektorátu Čechy a Morava. Historie židovské kopané v Československu. 10. 0 ... Historie židovské kopané v Československu - Ruik ... . Historie židovské kopané v Československu. 10. 06. 2020 18:00 - 20:00 . Auditorium OVK, Maiselova 15, Praha 1, 3. patro. Stejnojmenná kniha popisuje dosud přehlížený vývoj a průběh soutěží Židovského fotbalového svazu v letech 1918-1939, ale i za Protektorátu Čechy a Morava. ... Historie židovské kopané v Československu Fortuna liga Jirka Malý - 8.4.2019 0 Když se v roce 1922 tvořil vrcholový orgán fotbalu našeho mladého státu, „Československá associace footballová", dělo se to na národnostním principu. Historie židovské kopané v Československu. Lubomír Král. Když se v roce 1922 tvořil vrcholový orgán fotbalu našeho mladého státu, "Československá associace footballová", dělo se to na národnostním principu. Historie židovské kopané v Československu . Lubomír Král; Lubomír Král . 4,8 . Sledovať autora . Hobby a voľný čas História. Všetky knihy autora . MJF Praha, 2019. Vydavateľstvo MJF Praha, 2019. Když se v roce 1922 tvořil vrcholový orgán fotbalu našeho mladého státu, "Československá associace footballová", dělo se to ... Historie židovské kopané v Československu Král Lubomír Cena: 395 Kč celkové hodnocení 0 hodnocení + 0 recenzí vložit recenzi. jen ohodnotit ... Dům knihy.cz > Historie židovské kopané v Československu. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Historie židovské kopané v Československu. KRÁL Lubomír. Info: MJF Praha, 2019 (1.) - váz., 248 str. EAN: 9788088227038 ISBN: 978-80-88227-03-8 ... Kniha Historie židovské kopané v Československu na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Historie židovské kopané v... Historie židovské kopané v Československu - Král Lubomír - Když se v roce 1922 tvořil vrcholový orgán fotbalu našeho mladého státu, „Československá associace footballová", dělo se to na národnostním principu. Mimo již existujících svazů (českého a ně Historie židovské kopané v Československu Lubomír Král. Kód: 22413751. Aktuální vydání renomovaného časopisu dTest zdarma k objednávce. Jazyk: Čeština 1931-1939 - Leo Braun továrník, hlavní mecenáš klubu, který jako občan židovské národnosti byl v roce 1940 odvlečen a umučen v nacistickém koncentračním táboře. 1939-1940 - Theodor Chalupa živnostník a mecenáš kopané. 1941-1943 - Karel Kozák hoteliér na náměstí, příznivec a mecenáš boskovické kopané. Scházeli ......

INFORMACE

AUTOR
Lubomír Král
DIMENZE
8,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Historie židovské kopané.pdf

POPIS

Když se v roce 1922 tvořil vrcholový orgán fotbalu našeho mladého státu, „Československá associace footballová“, dělo se to na národnostním principu. Mimo již existujících svazů (českého a německé menšiny) se součástí asociace staly i další samostatné svazy menšin - maďarský, polský a z hlediska početnosti aktivních hráčů největší - židovský (založen 1921). A právě jemu je věnována tato kniha, první u nás, která se touto problematikou zabývá. Kniha popisuje podrobně vznik a činnost Židovského fotbalového svazu (včetně mezižupních a mezisvazových utkání). Následují krátké profily činovníků a funkcionářů svazu či historie Sboru židovských soudců. Velkou část knihy však zaujímá tzv. Rejstřík klubů, detailně popsaná historie a činnost jednotlivých židovských klubů a to jak největších - Makabi Brno, Makkabea Bratislava, Makabi Prostějov a Hagibor Praha – tak mnoha menších.Velmi zajímavá je zejména bohatá historie Makabi Brno, klubu s přezdívkou „moravský Manchester“, který patřil v počátku 20. let minulého století ke špičkovým evropským mužstvům a ač nehrál žádnou pravidelnou soutěž a věnoval se pouze zápasům přátelským a exhibičním, hrál zcela vyrovnané zápasy s populárními pražskými „S“. Centrum jeho působení bylo ale spíše v zahraničí, kde byl, na atraktivních turné po Španělsku, Itálii či Rakousku, zdatným a vyrovnaným soupeřem velkoklubů jako FC Barcelony, Juventusu Tutín či Admiry Vídeň. Není divu, že na jeho soupisce bylo např. víc než 40(!) maďarských fotbalových reprezentantů. Publikace se také věnuje profilům několika vybraných hráčů a funkcionářů, jejichž společným rysem bylo, že pokud včas nezamířili za velkou louži nebo se před německým fašismem nezachránili odchodem do Palestiny či Austrálie, skončili v terezínském ghettu a v koncentračních vyhlazovacích táborech – fotbalové reprezentanty a olympioniky nevyjímaje. Je tedy logické, že závěrečná kapitola publikace se věnuje tzv. Terezínské fotbalové lize (1942 -1944), v níž se stal fotbal, hraný na nádvořích kasáren, jednou z mála možností alespoň na chvilku zapomenout na tamní nelehký život.

Chcete si přečíst knihu?Historie židovské kopané ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lubomír Král. Číst Historie židovské kopané Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY