Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe...

Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... - Jiří Kostelecký, | Replicamaglie.com

... Hana Maříková. Koupit Koupit eknihu. Cílem této knihy je představit veřejnosti přístupným způsobem práci sociologů, demografů, ekonomů, politologů a sociálních geografů, kteří působí v Sociologickém ústavu AV ČR, v ... Jaká je naše společnost? - Tomáš Lebeda | Databáze knih ... .v.i. Autorům a autorkám nejde o předložení ucelené zprávy o české společnosti, ale o odpovědi na některé často kladené otázky, ověření/neověřen í ... Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Markéta Škodová. Nerika se take "to je klada" jako "narez", virtualne? he? ... Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... autor: Mař ... klást - ABZ slovník českých synonym ... ... Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Markéta Škodová. Nerika se take "to je klada" jako "narez", virtualne? he? ... Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... autor: Maříková Hana doporučená cena: ... Portrét - Odborné odpovědi na otázky, které si klade každý umělec autor: Reichertová Tricia Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Jiří Kostelecký. Kapitola sborníku studií „Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe…" poskytuje úvod do problematiky otázek spojených s realizací výzkumů veřejného mínění a s publikací jejich výsledků v médiích. PUNCH, Keith F. Základy kvantitativního šetření. Praha: Portál, 2008. ISBN 978-80-7367-381-9. Portrét - Odborné odpovědi na otázky, které si klade každý umělec autor: Reichertová Tricia dopor. cena: 149 Kč naše cena: 125Kč Otázky, které si (ne)klademe o proměnách odpovědnosti soudce v dnešní společnosti. Vybrala jsem si téma odpovědnosti soudců - a předesílám, že se chci zaměřit na odpovědnost jinou než kárnou. Tedy na oblast jednání soudců, u kterého je zřejmé, že není a nebude předmětem jednání kárného senátu. Byl to demonstrativní zločin. Jednoho listopadového dne zavraždil mladý rozhněvaný muslim výstřelem z pistole holandského filmového režiséra Theo van Gogha za to, že se spolu s černou imigrantkou a političkou Aján Hirsi Aliovou odvážil natočit ostrý prtiislámský snímek promítnutý v nizozemské televizi....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kostelecký,
DIMENZE
9,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe....pdf

POPIS

Cílem této knihy je představit veřejnosti přístupným způsobem práci sociologů, demografů, ekonomů, politologů a sociálních geografů, kteří působí v Sociologickém ústavu AV ČR, v.v.i. Autorům a autorkám nejde o předložení ucelené zprávy o české společnosti, ale o odpovědi na některé často kladené otázky, ověření/neověření platnosti různých předsudků a představ, které sami o sobě máme. Sociální vědci poukazují i na jevy, které sama společnost příliš nevnímá, ale odborníci je považují za důležité fenomény dnešní české společnosti. Přístup prezentovaný ve většině příspěvků knihy vychází z dlouhodobé tradice instituce, ve které se tato kniha zrodila. Většina kapitol knihy zpracovává informace, které byly získány sociologickým výzkumem. Seznamuje čtenáře se závěry založenými zejména na empirickém přístupu k sociálním jevům, postaveném na jejich systematickém zkoumání, měření a analyzování. Autorky a autoři dostali volnost jak z hlediska formy, tak z hlediska výběru a způsobu zpracování svých témat. Každý mohl své téma přiblížit způsobem, který považoval za nejlepší. Narozdíl od standardních vědeckých textů určených pro odbornou komunitu omezují vhled do souvisejících teorií a na nezbytné minimum redukují i popis analytických metod, pomocí kterých autoři došli ke svým závěrům. V této knize se čtenář nesetká se složitými statistickými modely ani s jinými náročnými analytickými nástroji. Autoři se snaží prokázat své poznatky pomocí jednoduchých a široké čtenářské komunitě srozumitelných nástrojů. Jací opravdu jsme a jak se to o sobě dozvídáme? Jsme evropští, jsme světoví, nebo hlavně sví? Lze věřit výzkumům veřejného mínění? Jsme ze zvyku sociálními a/nebo ekonomickými pesimisty? Jak a čím nás poznamenává konzumní společnost? Jaké jsou trendy a příčiny korupce v České republice? Jsou Češi skutečně nevěřící? Jaké postoje zaujímáme vůči cizincům a národnostním menšinám? Jsou Češi politicky aktivní? Jaká je kvalita demokracie v České republice? Na čí účet se v naší společnosti rodí děti?

Chcete si přečíst knihu?Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kostelecký,. Číst Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY