Cesta k nesvobodě: Rusko, Evropa, Amerika

Cesta k nesvobodě: Rusko, Evropa, Amerika - Timothy Snyder | Replicamaglie.com

...vy o potřebě pevné ruky začínají ve světě opět rezonovat ... Cesta k nesvobodě v monstrózní knize: Rusko, Evropa, Amerika ... . Americký historik Timothy Snyder si získal oblibu především v oblasti svého zájmu, tedy střední a východní Evropě. V květnu vyšla česky jeho nejnovější kniha nazvaná Cesta k nesvobodě s podtitulem Rusko, Evropa, Amerika. Odhaluje slabiny západní společnosti a způsoby jejich zneužívání ruským režimem. O jejím poselství se debatovalo v Knihovně Václava Havla. Rusko, Evropa, Amerika...posouvá se demokracii k pseudodemokra ... Cesta k nesvobodě: Rusko, Evropa, Amerika - KOSMAS.cz ... . Rusko, Evropa, Amerika...posouvá se demokracii k pseudodemokracii? Cestička k nesvobodě známě se vine, hezčí je, krásnější než všechny jiné… I touto hořkou parafrází by se dala charakterizovat nová kniha Timothyho Snydera Cesta k nesvobodě. Protože když se historik začne zabývat současností, měli bychom zbystřit. Uživatelské hodnocení a recenze na Kniha Cesta k nesvobodě - Rusko, Evropa, Amerika - Timothy Snyder. Odkazy na odborné recenze. Kompletní informace k výběru. ...

INFORMACE

AUTOR
Timothy Snyder
DIMENZE
10,63 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta k nesvobodě: Rusko, Evropa, Amerika.pdf

POPIS

Liberální demokracie není absolutním vítězem studené války a ohlášený konec dějin se nekoná. Vladimir Putin se opevnil ve své mocenské pozici a fašistické představy o potřebě pevné ruky začínají ve světě opět rezonovat. Rusko vede kybernetickou válku v Evropě a Spojených státech, využívá svých nových spojenců mezi nacionalisty, radikály a oligarchy, aby snižovalo důvěryhodnost demokratických institucí. Výsledkem současného trendu jsou brexit, Donald Trump, všeobecný vzestup populismu a čím dál patrnější zranitelnost západní společnosti. Na základě velkoryse pojatého výzkumu a prostřednictvím událostí poslední doby v Rusku, na Ukrajině, v USA i v Evropě ukazuje Snyder podstatu hrozícího nebezpečí. Pomáhá porozumět, proč jsou tradiční politické ctnosti prospěšné a kterou z nabízených možností bychom si měli zvolit: rovnost, nebo oligarchii, individualitu, nebo totalitu, pravdu, nebo lež. Ohromující svědectví o vzestupu autoritářství jde hlouběji než novinové titulky a nabízí nám cestu ven ze všeobecné nejistoty.

Chcete si přečíst knihu?Cesta k nesvobodě: Rusko, Evropa, Amerika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Timothy Snyder. Číst Cesta k nesvobodě: Rusko, Evropa, Amerika Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY