Oheň přestal plápolat

Oheň přestal plápolat - Irena Eliášová | Replicamaglie.com

...ubliky on Facebook. Log In. or. Create New Account ... 157 271, to je konečný součet návštěvníků Olympijského ... ... . Oheň přestal plápolat křest prvního historického románu spisovatelky Ireny Eliášové. pátek 26. 4. 2019, 17.00 hodin. Akce se koná pod záštitou Romského klubu spisovatelů PARAMISARA, organizace Slovo 21, z.s. Oheň přestal plápolat křest prvního historického románu spisovatelky Ireny Eliášové. pátek 26. 4. 2019, 17.00 hodin. Akce se koná pod záštitou Romského klubu spi ... Irena Eliášová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Akce se koná pod záštitou Romského klubu spisovatelů PARAMISARA, organizace Slovo 21, z.s. Oheň přestal plápolat je první historický román psaný romskou autorkou, Irenou Eliášovou. Jeho děj je situovaný do 18. století a odehrává se na Slovensku, v rodném kraji autorky. Oheň přestal plápolat; Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181. Moje knihovna ... Irena Eliášová z Ralska patří mezi nejplodnější romské autorky v Čechách. Vloni vydala historický román Oheň přestal plápolat. Od té doby se věnuje psaní povídek, ve kterých popisuje své každodenní zkušenosti a příběhy, které zažívá. Na svět se dívá kritickýma očima. A to nejen z perspektivy romské menšiny, se kterou se česká majoritní společnost ... opatřením spojeným s omezením šíření koronaviru zrušena. Psát ale Eliášová nepřestává ani během celostátní krize. „Na stará kolena se ze mě stal introvert, a tak jsem zvyklá na domov a ticho," odpovídá Eliášová na otázku, jestli se nějak změnil Dílo. Je autorkou prozaických děl, mezi které náleží např. Naše osada (2008) - smutné, veselé i tajemné příběhy Romů, povídka Listopad (Kher, 2013), novela Sluce zapadá už ráno (v romštině) či historický román Oheň přestal plápolat, pojednávající o historii Romů. Oheň přestal plápolat - Irena Eliášová Historický román, jehož děj je situovaný do 18. století a odehrává se na Slovensku, v rodném kraji autorky. Příběh popisuje osud čtyř generací Romů od 18. století do roku... Zastavte se. Už 28 let můžete nakouknout do naší prodejny v Benešově na náměstí. Otevřeno Po - Pá 8:30 - 17:30, So 8:30 - 12:00 Ralsko /ROZHOVOR, FOTO/ - Irena Eliášová z Ralska patří mezi nejplodnější romské autorky v Čechách. Nedávno vydala historický román Oheň přestal plápolat. Irena Eliášová z Ralska patří mezi nejplodnější romské autorky v Čechách. Vloni vydala historický román Oheň přestal plápolat. Od té doby se věnuje psaní povídek, ve kterých popisuje své každodenní zkušenosti a příběhy, které zažívá. Na svět se dívá kritickýma očima. A to nejen z perspektivy romské menšiny, se kterou se česká majoritní společnost ... Beletrie pro děti do 10 let Beletrie pro děti nad 10 let Dětská dobrodružství Dívčí knihy Pohádky Básně, říkanky a písničky Sci-fi a fantasy pro děti Komiksy pro děti První čtení Pověsti, mýty a báje Prvý rómsky román O kham zadžal tosarla (Slunce zapadá ráno), prezentovala v Mníchove. J...

INFORMACE

AUTOR
Irena Eliášová
DIMENZE
3,98 MB
NÁZEV SOUBORU
Oheň přestal plápolat.pdf

POPIS

Oheň přestal plápolat je první historický román psaný romskou autorkou, Irenou Eliášovou. Jeho děj je situovaný do 18. století a odehrává se na Slovensku, v rodném kraji autorky. Příběh je vymyšlený a popisuje osud čtyř generací Romů od 18. století do roku 1900. Historické údaje vyhledávala Irena Eliášová na internetu a v odborných knihách, a to, jak tenkrát Romové žili, znala z vyprávění od svého dědečka. Irena Eliášová se narodila na Slovensku. Psát začala až v pozdějším věku. Za svou první knihu Naše osada - smutné, veselé i tajemné příběhy Romů, kterou vydala v roce 2008, získala ocenění. Mezi její další knihy patří povídka Listopad, novela Slunce zapadá už ráno nebo knížka pohádek pro děti. Kromě toho přispívá svými texty i do několika časopisů. Je členkou Obce spisovatelů a romského spisovatelského klubu Paramisára.

Chcete si přečíst knihu?Oheň přestal plápolat ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Irena Eliášová. Číst Oheň přestal plápolat Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY