Pepíci

Pepíci - Mariusz Surosz | Replicamaglie.com

... spoluvytvářely dějiny Československa, napsaných neobyčejně živě, s erudicí historika a lehkostí novináře ... Kniha: Pepíci - Mariusz Surosz | Knihy.ABZ.cz ... . Petruška Šustrová na knize oceňuje právě to, že skrze jednotlivé portréty jednotlivých osobností Mariusz Surosz zpřítomňuje dějiny: Hledáte Pepíci od Mariusz Surosz? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR The Poles often refer to Czechs as the "Pepíci" (Josephs), a nickname meant to represent a nation of relaxed people with the sense of humor; or, and it is related, a nation that you don't need to take very seriously. However, "Pe-Po" is an acronym for "pevný podpalovač", a "solid firestarter". Tento web je vyvíjen ve volném čas ... Pražští pepíci - Wikipedie ... . However, "Pe-Po" is an acronym for "pevný podpalovač", a "solid firestarter". Tento web je vyvíjen ve volném čase pro zábavu a je financován z darů a reklam, které nám alespoň částečně pomáhají s náklady na server (hosting) a doménu. Krátké povídky francouzské autorky z dílny Rubata. V hlavě mi utkvěla povídka o purpurovém salonu, kde chodili pánové v obleku bosí po koberci a ve stropě byly díry, z nichž koukaly dámské zadnice, pepíci, břicha a čudlindy a pánové na ně dosáhli akorát konečky prstů a po sedmnácti minutách museli odejít do další místnosti, kde byly jen knihy a studené nápoje. Polský historik a novinář Mariusz Surozs, jehož literární debut Pepíci nyní vychází i v českém překladu, se v knize, kterou vydalo nakladatelství Plus, nijak netají svou láskou k českým dějinám a kultuře.Pod provokativním názvem Pepíci, jímž Poláci trochu pohrdavě označují své jižní sousedy, se skrývá soubor sedmnácti esejů o významných postavách a ... Pepíci sú Česi, mají bříško a v ruce drží pohár (půllitr). "Pepiki mają dobre knedle (Pepíci mají dobré (české) knedlíky, něm. böhmische Knödel)," říká se v Polsku. A Česko (pol. Czechy) je Pepikolandia. Vlajka Pepíkolandie: 2. Moravané říkají pepíci Čechům z Čech (pol. Bohemia...

INFORMACE

AUTOR
Mariusz Surosz
DIMENZE
3,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Pepíci.pdf

POPIS

Kniha polského historika Mariusze Surosze obsahuje 25 esejů věnovaných osobám spojeným s historií Československa od jeho vzniku do současnosti. I u těch nejznámějších jmen (Jan Masaryk, Emil Hácha, Klement Gottwald, Jaroslav Seifert, Pavel Tigrid) přináší jejich plastické portréty včetně různých zajímavostí, u dalších jsou zde víc známá jejich jména než život (Alois Eliáš, K. H. Frank, Milada Horáková, František Kriegel), o některých se ví nezaslouženě málo (Milena Jesenská, Jan Patočka, Toyen).Autorův pronikavý pohled ze zahraničí na významné osoby našich dějin boří stereotypní názory Poláků na Čechy, přitom však ještě víc dokáže oslovit každého z nás, kdo chce znát osobnosti a stát, jehož jsme dědici.

Chcete si přečíst knihu?Pepíci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mariusz Surosz. Číst Pepíci Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY