Karel Vorovka: Cesta matematika k filosofii

Karel Vorovka: Cesta matematika k filosofii - Helena Pavlincová | Replicamaglie.com

...ážnosti, ktorému sa PAVLINCOVÁ, Helena ... Blahoprani k vyroci 80 | Sleviste.cz ... . Karel Vorovka : Cesta matematika k filosofii.Praha: Filosofia, 2010. 600 s. ISBN 978-80-7007-331-5. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Životopis Identifikace osoby. PhDr. Helena Pavlincová, Ph.D., narozena 21. března 1948 v Brně, vdaná, 1 dítě Pracoviště. Katedra filozofie Filozofická fakulta MU A. Nováka 1 602 00 Brno. Funkce na pracovišti Karel Vorovka Cesta matematika k filosofii. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a té ... Karel Vorovka - Nakladatelství Filosofického ústavu AV ... ... . Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Pavlincová, Helena: Karel Vorovka. Cesta matematika k filosofii Edice: Studie a prameny k dějinám myšlení v českých zemích, svazek 8ISBN 978-80-7007-331-5600 stran, vázaná Datum vydání: 13. 7. 2010 Publikace je starší deseti let, a uvedená cena je tudíž po padesátiprocentní slevě. Univerzitní profesor Karel Vorovka patřil v prvn...

INFORMACE

AUTOR
Helena Pavlincová
DIMENZE
8,88 MB
NÁZEV SOUBORU
Karel Vorovka: Cesta matematika k filosofii.pdf

POPIS

Univerzitní profesor Karel Vorovka patřil v první třetině 20. století k nejvýraznějším představitelům české filosofie. Kniha podává ucelený výklad o jeho životě a díle; navazujíc na dosavadní studie představuje Vorovkův myšlenkový vývoj od matematiky k noetice, metafyzice a dějinám filosofie v širších souvislostech české i světové filosofie. Životní pasáže se vztahují k Vorovkovu prostředí rodinnému, školnímu (učil na střední i vysoké škole) a filosofickému, k jeho spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků, Jednotou filosofickou, Ruchem filosofickým a se zahraničními filosofy. Součástí knihy jsou rovněž překlady Vorovkových francouzských studií, dochovaná korespondence, bibliografický soupis jeho prací i ohlasů a řada fotografií a dokumentů osobního i profesního charakteru. Kniha je připomínkou 130. výročí Vorovkova narození (3. února 1879) a 80. výročí jeho úmrtí (15. ledna 1929).

Chcete si přečíst knihu?Karel Vorovka: Cesta matematika k filosofii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Helena Pavlincová. Číst Karel Vorovka: Cesta matematika k filosofii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY