Nedělní šachy s Tisem

Nedělní šachy s Tisem - Silvester Lavrík | Replicamaglie.com

...é se natolik liší od stejného období v Čechách a na Moravě ... Nedělní šachy s Tisem - Knihy.cz ... . Nedělní šachy s Tisem Autor: Lavrík, Silvester Nakladatel: Argo EAN: 9788025727973 ISBN: 978-80-257-2797-3 Originál: Nedeĺné šachy s Tisom Překlad: Popiolek, Jiří Popis: 1× kniha, vázaná, 400 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Nedělní šachy s Tisem. Silvester Lavrík. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kn ... Nedělní šachy s Tisem - Silvester Lavrík | Kniha na Alza.cz ... . Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Skladem 3 ks; Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve čtvrtek 2.4. u Vás doma (Typy doručení ... Kniha: Nedělní šachy s Tisem - Silvester Lavrík. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Nedělní šachy s Tisem Anička z Bánovců nad Bebravou, hrdinka, jež měla reálný předobraz. Lehce autistická dívenka, dcerka bánovského komunisty, který se kamarádil s „židáky", důvěřivá a dobrá křesťanka, způsobem sobě vlastním vypráví příběh svůj, příběh svého města, příběh své země - Slovenska. Nedělní šachy s Tisem . Silvester Lavrík; Silvester Lavrík . 4,4 . Sledovať autora . Silvester Lavrík sa narodil 24. 1. 1964 v Spišskom Štiavniku. Pôvodne sedliacky syn, potom učiteľ slovenského jazyka a výtvarnej výchovy, neskôr autor a režisér divadelných a rozhlasových hier a iných audiovizuálnych anomálií. Elektro...

INFORMACE

AUTOR
Silvester Lavrík
DIMENZE
4,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Nedělní šachy s Tisem.pdf

POPIS

Anička z Bánovců nad Bebravou, hrdinka, jež měla reálný předobraz. Lehce autistická dívenka, dcerka bánovského komunisty, který se kamarádil s „židáky“, důvěřivá a dobrá křesťanka, způsobem sobě vlastním vypráví příběh svůj, příběh svého města, příběh své země – Slovenska. Druhá světová válka a Slovenský štát, často nebezpečně idealizovaný. A monsignor Tiso, první slovenský prezident a politik, který kolaboroval s nacistickým Německem a vypravoval židovské transporty do koncentračních táborů; přesto jej i dnes mnozí uctívají. Dívčino vyprávění je proloženo dobovými novinovými zprávami a fotografiemi. Anička Tisa osobně znala, obdivovala jej, pravidelně ho vídala a psala za něj dopisy vojákům na frontu. I díky tomu je příběh muže, který se jako politik přecenil, jako kněz zklamal a jako člověk selhal, daleko silnější, plastičtější a znepokojivější. Rozčarování lidí blízkých, emotivních či „slabých duchem“, lidí, kteří vás bezmezně milovali, má totiž dopad daleko drtivější než jakákoli racionální úvaha a obžaloba odpůrců nebo historiků... Cena Jána Johanidesa 2018 – laureát. Anasoft Litera 2017 a Cena René 2017 – finalista.Vydání knihy podpořilo Literárně informační centrum v Bratislavě.

Chcete si přečíst knihu?Nedělní šachy s Tisem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Silvester Lavrík. Číst Nedělní šachy s Tisem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY