Traktát o louskání fazolí

Traktát o louskání fazolí - Wiesław Myśliwski | Replicamaglie.com

...ess.com/2017/10/variace-pro-temnou-strunu ... Na kameni kámen - Wiesław Myśliwski | Databáze knih ... .pdf Traktát o louskání fazolí autor: Myśliwski Wiesław doporučená cena: 298Kč naše cena:250Kč. Indiánský psi žerou fazole autor: Johnson Gordon dopor. cena: 199Kč naše cena: 167Kč Fazole (latinsky phaseolus) - jsem sice téměř všežravec, přesto se najdou i některé druhy stravy, které mi nechutnají. Traktát o louskání fazolí. Princ Bajaja a jiné pohádky a pověsti od 40 K ... Směs na klíčky pikantní . Víte, ... Traktát o louskání fazolí - Wiesław Myśliwski - Megaknihy.cz ... ... Směs na klíčky pikantní . Víte, že se správnou směsí klíčků dosáhnete široké škály ozdravných účinků, ale zároveň získáte skvělou ingredienci do kuchyně? Účinky: Pikantní směs čočky, fazole mungo, vojtěšky, hořčice a ředkvičky je opravdovou zásobárnou bílkovin, vitamínů a minerálů. traktát o louskání fazolí, traktát o třech podvodnících, traktát logicko filosofický, traktát vyšehradský, traktát díla, traktát o lidské ubohosti, traktát wittgenstein, traktát wiki, traktát význam, traktát dílo Z prozaických titulů vyšly v jejím překladu např. román Wiesława Myśliwského Traktát o louskání fazolí (Havran, 2010), biografie polského režiséra Kieś-lowski o Kieślowském (Academia, 2013), román slovinské autorky Stanky Hrasteljové Čínská zeď (Barrister & Principal, 2015) či reportáž Wojciecha Tochmana z ... 288 Kč Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.) | Al Chvárizmí . Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.) | ... , který nebyl nikdy doposud přeložen.Dva útlé, ale o to významnější traktáty, kterými vstoupily základy celé matematiky kalkulací (sčítání, odečítání, násobení, dělení a ...textů sepsal toto dílo; jeho jméno pak znělo v latinském přepisu ......

INFORMACE

AUTOR
Wiesław Myśliwski
DIMENZE
12,57 MB
NÁZEV SOUBORU
Traktát o louskání fazolí.pdf

POPIS

Obsáhlý román polského spisovatele a dramatika Wiesława Myśliwského (*1932) formou dlouhého monologu hlavního hrdiny, správce letních domků u zálivu jedné přehrady, před čtenáři rozvíjí životní příběh bolestně poznamenaný druhou světovou válkou. Spouštěcím mechanismem se stává příchod tajemného hosta, jenž chce od správce koupit fazole. Společné louskání fazolí je pak leitmotivickým pozadím, na němž vypravěč odhaluje nejen svůj osobní příběh, ale rovněž příběh celé poválečné polské společnosti a postavení obyčejného člověka v ní. Román je svého druhu meditací nad významem předurčení a náhody v lidském životě. Kniha je protknuta nití náhody, osudu, smrti a lásky, ale i otázkou viny, dobra, zla a vykoupení a z typicky generačního poválečného románu se stává román o životě jako takovém. Za román obdržel pětasedmdesátiletý romanopisec Myśliwski v roce 2007 prestižní polskou literární cenu NIKE. Jako jediný ji tak získal podruhé.

Chcete si přečíst knihu?Traktát o louskání fazolí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Wiesław Myśliwski. Číst Traktát o louskání fazolí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY