Léto, kdy otec zemřel

Léto, kdy otec zemřel - Yudit Kiss | Replicamaglie.com

... přesvědčit, že k sobě skutečně patří ... Určení otcovství po letech: kdy, proč a jak? ... . Na Floridě v sobotu zemřel český zpěvák Waldemar Matuška. Příčinou úmrtí byly podle oznámení rodiny zápal plic a selhání srdce. Matuška měl těžké astma. Zpěvák žil v USA od roku 1986, do ČR se pravidelně vracel. Poslední rozloučení s jedním z nejoblíbenějších ... Méně známá povídka "Přání" byla napsaná v roce 1973 v tentýž rok, kdy zemřel Bradburyho otec. Nechceme prozrazovat její děj, ale jistě ... Kiss, Yudit: Léto, kdy otec zemřel 2 (in Host ... ... . Nechceme prozrazovat její děj, ale jistě mu pomohla se smutnou událostí vyrovnat. Tomáš Garrigue Masaryk, označovaný T. G. M., TGM nebo prezident Osvoboditel (7. března 1850 Hodonín - 14. září 1937 Lány), byl československý státník, filozof, sociolog a pedagog, první prezident Československé republiky.K jeho osmdesátým narozeninám byl roku 1930 přijat zákon o zásluhách T. G. Masaryka, obsahující větu „Tomáš Garrigue Masaryk zasloužil se o ... Letos zemřel také jeden z Čechů, pro kterého truchlil celý svět. Pracoval s Jimem Carreym (56), Jackem Nicholsonem (81), nebo Natalií Portman (37). A nejen oni, ale nespočet dalších zahraničních i českých umělců na sociálních sítích 13. dubna sdíleli fotografie a vzpomínky na tohoto filmového velikána. Zemřel otec rock'n'rollu Little Richard. Řítil se jevištěm jako tornádo, říká Černý ... trombonista Delfeayo a bubeník Jason. Českému publiku se Elis Marsalis představil v lednu 1999, kdy s triem vystoupil v pražském Rudolfinu po boku Českého národního symfonického orchestru řízeného americkým dirigentem Paulem ... Je to přesně devět let, co do hudebního nebe odešel král popu Michael Jackson. Ještě dnes se ale tu a tam objeví nějaká konspirační teorie o tom, že to s jeh... Ve věku 76 let zemřel v úterý v pražské Thomayerově nemocnici někdejší cirkusový artista a otec slavných tanečníků bratrů Bubeníčků Otto Bertis Bubeníček. ČTK to řekl jeho syn Jiří. Otto Bertis patřil k nejznámějším českým akrobatům, se svou skupinou 5 Bertis procestoval mnoho zemí a získal četná ocenění....

INFORMACE

AUTOR
Yudit Kiss
DIMENZE
12,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Léto, kdy otec zemřel.pdf

POPIS

Autobiografický román Léto, kdy otec zemřel maďarské autorky Yudit Kiss pojednává o osudech středoevropské rodiny postižené politickými zvraty posledního století, zejména protižidovským pronásledováním před druhou světovou válkou a během ní. Život členů této rodiny, poskládaný ze střípků vzpomínek hrstky příbuzných, kteří přežili, je vsazen do rámce přítomnosti, do nedávného léta, kdy autorčin otec umíral na rakovinu. Kromě mozaiky čtivých, výstižně napsaných příběhů věnuje tato próza hlavní pozornost napětí mezi generací otců a dětí, konkrétně zejména mezi autorkou a jejím otcem, který se z psychologicky pochopitelných důvodů stal přesvědčeným stoupencem nového řádu, v Maďarsku stejně jako u nás nastoleným roku 1948. Autorka, vychovávaná – v tom nejlepším slova smyslu – v komunistickém duchu, si zvolna začíná osvojovat vlastní vidění a hodnocení světa, který ji obklopuje, až se s otcem názorově rozejde, třebaže jejich citový vztah zůstal neporušený. Jako každé myšlenkově bohaté dílo má i próza Yudit Kiss více rovin: setkáme se v ní s výstižnými postřehy a dojmy ze Ženevy, jejího nynějšího domova, a Budapešti, domova opuštěného, i s jejími zážitky, např. z občanské války v Jugoslávii, o níž si měla příležitost utvořit vlastní představu. Román tak vykazuje široký středoevropský záběr, míněno jak z hlediska prostorového, tak časového, který se v současné literatuře těší rychle rostoucímu zájmu čtenářů.

Chcete si přečíst knihu?Léto, kdy otec zemřel ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yudit Kiss. Číst Léto, kdy otec zemřel Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY