Úvod do studia politiky

Úvod do studia politiky - Miroslav Novák (ed.) | Replicamaglie.com

...do studia politiky, 912 s. Tato vysokoškolská učebnice je určena zejména studentům sociálních a humanitních věd bakalářského a magisterského stupně ... Úvod do štúdia verejnej politiky levně, cena 305 Kč ... ... . ÚVOD DO POLITOLOGIE Prof.M.Novák Politologie a politická věda Podle německého autora Flechtheima použil jako první termín „politologie" E.Fischer-Baling roku 1948. V češtině se ujal, v hlavních jazycích na Západě se však mluví obvykle o „politické vědě" (Political Science, science politique, Politische Úvod do studia politiky . 34,19 € Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo ... Úvod do studia politiky - Novák, Miroslav, Vázaná. Tato učebnice je určena zejména vysokoš ... PDF Úvod do studia politiky - Filosofický ústav AV ČR ... . 34,19 € Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo ... Úvod do studia politiky - Novák, Miroslav, Vázaná. Tato učebnice je určena zejména vysokoškolským studentům sociálních a humanitních věd bakalářského a magisterského stupně. Jde o práci kolektivní a svým pojetím i rozsahem v českém prostředí ojediněl… Úvod do studia politiky - Novák, Miroslav, Vázaná. Tato učebnice je určena zejména vysokoškolským studentům sociálních a humanitních věd bakalářského a magisterského stupně. Jde o práci kolektivní a svým pojetím i rozsahem v českém prostředí ojedinělo... Trávit čas knihou Úvod do studia politiky! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Úvod do studia politiky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Publikace Úvod do teorie a metodologie sociální politiky navazuje na dvě vydání záznamů autorových přednášek na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (Sociální politika, Socioklub, 1996 a 2001), jak však autor sám v předmluvě uvádí, nejde o třetí vydání, ale o nově zpracovaný text, který reaguje na aktuální změny v pojetí i výuce sociální politiky. Hledáte Úvod do studia politiky od Miroslav Novák? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Úvod do studia politiky Miroslav Novák. Úvod do studia politiky. Miroslav ...

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Novák (ed.)
DIMENZE
8,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Úvod do studia politiky.pdf

POPIS

Tato učebnice je určena zejména vysokoškolským studentům sociálních a humanitních věd bakalářského a magisterského stupně. Jde o práci kolektivní a svým pojetím i rozsahem v českém prostředí ojedinělou. Je rozdělena do čtyř částí. V první části je politika vykládána očima nejrůznějších disciplín – od politologie přes filosofii, psychologii, antropologii, právo, geografii a ekonomii až po historii. Obsahem druhé části jsou úvody do vybraných subdisciplín politické vědy, jako je komparativní politologie, teorie mezinárodních vztahů a správní věda. Ve třetí části jsou zpracovány úvody do kvantitativních a kvalitativních metod v politické vědě, včetně tzv. kvalitativní srovnávací analýzy. Čtvrtá část pak pojednává o některých velkých tématech politiky, jako jsou stranické a volební systémy, národy a nacionalismus nebo demokracie a nedemokratické režimy. Učebnice tvoří vnitřně propojený celek, i když se názory, pojetí nebo hodnocení autorů jednotlivých kapitol od sebe mohou poněkud lišit.– Kdy vznikla politická věda? – Jaké další disciplíny se zabývají politikou? – Jaký je vztah mezi politickou vědou a politickou sociologií? – Proč se v češtině více ujal výraz „politologie“ než „politická věda“? – Co je politika? Jaký je vztah mezi politikou a mocí? – Je řadový občan v politice kompetentní? – Jak nám analýza stranického systému pomáhá pochopit moderní politické režimy? – Co je předmětem komparativní politologie? Jaké metody používá? – V čem spočívá rozdíl mezi komparativní politologií a teorií mezinárodních vztahů? – Čím se vyznačuje dobrá veřejná správa? Rozsáhlý autorský tým pod vedením Miroslava Nováka tvoří čeští odborníci nejrůznějších generací z mnoha akademických pracovišť.

Chcete si přečíst knihu?Úvod do studia politiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Novák (ed.). Číst Úvod do studia politiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY